pl:Car Terms:S:SEAT Climatronic System PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

S

System Climatronic SEAT-a

System Climatronic zapewnia wyższy stopień dobrego samopoczucia, komfortu i bezpieczeństwa dla pasażerów Twojego SEAT-a.

Przyjazna utrzymująca się temperatura pomaga utrzymać koncentrację i szybkość reakcji podczas jazdy. Ponadto, Ty i Twoi pasażerowie dotrzecie do celu podróży zrelaksowani i wypoczęci.

System Climatronic automatycznie przejmuje wszystkie niezbędne ustawienia w całym samochodzie, aby zapewnić przyjemny klimat z przepływem powietrza, który jest jak najbardziej wolny od przeciągów.

W konwencjonalnej klimatyzacji moc musi być stale regulowana, aby przeciwdziałać takim czynnikom jak światło słoneczne i ciepło emitowane przez silnik, układ wydechowy i inne. W przypadku Climatronic czujniki zbierają dane o zmianach nasłonecznienia i temperatury wewnątrz lub na zewnątrz.

Poprzez automatyczną regulację temperatury powietrza, prędkości obrotowej wentylatorów i pracy klap rozprowadzających powietrze, elektroniczny system sterowania utrzymuje wybraną wcześniej temperaturę we wnętrzu. W niektórych modelach SEAT-a możliwe jest nawet ustawienie różnych temperatur dla strony kierowcy lub pasażera.

Ponadto Climatronic umożliwia użytkownikom odmrażanie zaparowanych lub oblodzonych szyb po prostu poprzez naciśnięcie przycisku. W tym przypadku cały strumień powietrza jest kierowany do wnętrza szyby przedniej z maksymalną mocą ogrzewania i wentylatora.

Jeśli temperatura na zewnątrz wynosi powyżej 0°C, jednocześnie z Climatroniciem włącza się agregat chłodzący do osuszania powietrza. W samochodach z dużym wnętrzem, takich jak Alhambra, podwójny układ klimatyzacji umożliwia indywidualną regulację temperatury i przepływu powietrza w tylnej strefie pasażerskiej.

Climatronic ma również pozytywny wpływ na wartość odsprzedaży samochodu.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki