pl:Car Terms:H:Tow Bar PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

H

Hak holowniczy

Haki holownicze SEAT-a są dostosowane do potrzeb i są zintegrowane z systemami bezpieczeństwa i komfortu pojazdu, aby zapewnić doskonałe działanie. Zdejmowany hak holowniczy ma kilka zalet, ponieważ nie wpływa na wygląd samochodu po zdemontowaniu i zmniejsza ryzyko uszkodzenia podczas manewrowania w ciasnych miejscach parkingowych. Podczas ciągnięcia ładunków należy przestrzegać dopuszczalnych obciążeń przyczep. Do przewożenia przyczep pojazd holowniczy musi być wyposażony w hak, który oferuje wszystkie gwarancje. Hak holowniczy jest ręcznie składany i zdejmowany. Zawiera on niezbędne komponenty elektroniczne i oferuje większy poziom bezpieczeństwa i kontroli na przyczepie. Te haki holownicze są przeznaczone do transportu przyczep, wywrotek i przyczep kempingowych, umożliwiając transport wszystkiego, czego potrzebujesz, bezpiecznie i wygodnie. Wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów hak holowniczy przeszedł rygorystyczne testy wytrzymałości i odporności na korozję, a także testy obciążeniowe i jest zgodny z homologacją UE. Dzięki prostemu, automatycznemu mechanizmowi zakładania i zdejmowania zaczepu kulowego, nie są potrzebne żadne narzędzia - co oznacza, że spełnienie wymogów prawnych dotyczących zdejmowania zaczepu kulowego po odłączeniu przyczepy jest znacznie prostsze. Podczas jazdy za granicą należy zawsze przestrzegać przepisów prawnych obowiązujących w danym kraju, jeżeli przyczepa nie została przymocowana do haka holowniczego zamontowanego w samochodzie.

Ze względu na specyficzne cechy konstrukcyjne samochodów, zalecamy stosowanie wyłącznie oryginalnych haków holowniczych SEAT-a, aby zagwarantować bezpieczeństwo, niezawodność i kompatybilność. Nieprawidłowo zamontowane lub niewłaściwe haki holownicze mogą w razie wypadku uszkodzić elementy samochodu, pogarszając skutki wypadku lub nawet powodując obrażenia śmiertelne. Zalecamy zlecanie wszelkich prac montażowych autoryzowanym partnerom serwisowym SEAT-a.

Limit masy przyczepy z napędem hamowanym/niehamowanym podany jest w dokumentach samochodu. Wartości te są uzależnione od specyfikacji technicznej danego samochodu.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki