pl:Car Terms:A:Dcc PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

A

Adaptacyjne zawieszenie

Dynamic Chassis Control (DCC) to innowacyjny system, który pozwala wybrać sposób jazdy za pomocą przycisku na konsoli centralnej. Oferuje on trzy ustawienia: Normal, Sport i Comfort. 

Dla każdego trybu system operuje elektrycznie regulowanymi amortyzatorami i układem kierowniczym. Na przykład w trybie Sport amortyzatory są usztywnione, a reakcja układu kierowniczego jest większa. Zapewnia to takie wrażenia z jazdy jak w zwinnym samochodzie sportowym.

Tłumienie dostosowuje się również do odpowiednich warunków drogowych. Każdy amortyzator jest połączony ze sterownikiem, który oblicza optymalne ustawienie dla każdego koła, wykorzystując dane z czujników i inne informacje otrzymane z układu kierowniczego, hamulcowego, silnika, skrzyni biegów i systemów wspomagania jazdy. Dzięki temu DCC może nieustannie reagować (nawet tysiąc razy na sekundę) na nierówności na drodze, zmianę pasa ruchu czy kręte drogi. Pozwala to ograniczyć ruchy związane z nachyleniem i przechyłem pojazdu oraz zapewnić optymalne ustawienia dla każdej sytuacji na drodze.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki