pl:Car Terms:S:Car Navigation System PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

S

System nawigacji samochodowej

System nawigacji składa się z następujących głównych elementów: Antena GPS, komputer nawigacyjny i wyświetlacz. Korzystając z anteny Globalnego Systemu Pozycjonowania (GPS), system nawigacji przyjmuje namiar na satelity znajdujące się na orbicie geostacjonarnej wokół Ziemi. Namiar ten umożliwia określenie dokładnej lokalizacji samochodu na powierzchni Ziemi z dokładnością do kilku metrów.

Dzięki stale aktualizowanym namiarom poruszającego się samochodu i porównaniu z czujnikami prędkości kół układu przeciwblokującego, komputer może obliczyć trasę dla samochodu. W tym celu potrzebuje podstawowych informacji o całej sieci dróg w postaci danych cyfrowych. Informacje te są zapisywane na dysku (CD-ROM lub DVD), do którego komputer systemu nawigacji satelitarnej uzyskuje dostęp.

Po wprowadzeniu celu podróży zintegrowany komputer nawigacyjny oblicza najszybszą lub najkrótszą trasę i podczas udzielania wskazówek porównuje obliczoną trasę z aktualną pozycją samochodu. Jeśli odbiegają one od siebie - na przykład dlatego, że kierowca wybrał inną trasę z powodu korków lub po prostu przez pomyłkę - automatycznie obliczana jest odpowiednio dostosowana trasa. 

Korzystając z kanału komunikatów drogowych (TMC), możliwe jest dynamiczne wyznaczanie trasy: system nawigacji samochodowej automatycznie rozpoznaje korki i w razie potrzeby oferuje alternatywną trasę.

SEAT Navi System i Navi System lus są wyposażone w Bluetooth do przesyłania strumieniowego dźwięku i danych z telefonu. Kompatybilność z dźwiękiem MP3/WMA z 10 głośników i łączność z USB, kartą SD, iPodem i portem AUX. Jest również wyposażony w technologię Full Link, która zapewnia natychmiastowy dostęp do muzyki online, e-maili i mediów społecznościowych w podróży. Obejmuje również MirrorLink ™, Apple CarPlay ™ i Android Auto ™.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki