pl:Car Terms:S:Active Safety Features PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

S

Systemy bezpieczeństwa czynnego: 

Aktywne funkcje bezpieczeństwa mają za zadanie zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom, które mogą mieć wpływ na Twoją jazdę, w tym sytuacjom nieprzewidywalnym i wywołanym przez czynniki zewnętrzne oraz tymi z udziałem winy kierowcy.

Do najważniejszych elementów bezpieczeństwa czynnego należą:

  • Stabilność jazdy: Konstrukcja zawieszenia układu jezdnego i stabilność na zakrętach poprawia stabilność jazdy poprzez wpływ na precyzję kierowania, siłę hamowania i stabilność hamowania.
  • Fizyczne samopoczucie pasażerów: Ta cecha zapewnia minimalne obciążenie kierowcy i pasażera wynikające z wibracji, hałasu układu jezdnego i silnika oraz klimatu wnętrza.
  • Bezpieczeństwo percepcyjne: Percepcja otoczenia jest lepsza dzięki odpowiednio zaprojektowanemu oświetleniu samochodu i doskonałej widoczności dookoła i do tyłu z jak najmniejszą liczbą martwych punktów.
  • Bezpieczeństwo obsługi: Aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo, wszystkie dźwignie i przełączniki sterujące są logicznie i intuicyjnie rozmieszczone w zasięgu fotela kierowcy. Te elementy sterujące obejmują światła, wycieraczki przedniej szyby, klimatyzację, radio i inne.
Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki