pl:Car Terms:S:Electronic Damper Control PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

S

SEAT Drive Profile

W systemie zawieszenia pneumatycznego elektroniczne sterowanie amortyzatorami polega na ciągłej, sterowanej mapą regulacji ustawień amortyzatorów. Zapewnia dodatkowy komfort jazdy, przyjemność z prowadzenia i bezpieczeństwo, a także lepsze prowadzenie podczas jazdy po luźnych nawierzchniach lub w terenie.

Elektroniczna jednostka sterująca, oblicza wymagane ustawienia amortyzatora, na podstawie informacji z czujników przyspieszenia przy kołach i na nadwoziu. Następnie dostosowuje tłumienie do prędkości samochodu i stanu nawierzchni.

Ponadto istnieje możliwość ręcznego wyboru ustawienia podstawowego, twardszego ustawienia sportowego lub miękkiego ustawienia komfortowego. Wysokość jazdy i tłumienie dostosowują się automatycznie do każdego ładunku i do wszystkich warunków panujących na drodze i w terenie, co zapewnia doskonałe właściwości zawieszenia i bezpieczeństwo jazdy.

System jest w stanie amortyzować wszelkie ruchy nadwozia, a także tłumić drgania i kołysanie powstające podczas holowania przyczepy.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki