pl:Car Terms:S:Air Conditioning System- Car Terms PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

S

System klimatyzacji

Aby zapewnić optymalną aerodynamikę i dobrą widoczność we wszystkich kierunkach, samochód marki SEAT wyposażony jest w duże, pochyłe powierzchnie szklane. Oznacza to, że nawet niewielka ilość promieniowania słonecznego może nagrzać wnętrze. Z pomocą przychodzi klimatyzacja, która utrzymuje przyjemną temperaturę we wnętrzu pojazdu.

 

System klimatyzacji składa się z układu chłodzenia, ogrzewania, regulatora wilgotności i wentylatora. Stanowi on uzupełnienie systemu ogrzewania i wentylacji samochodu.

 

System nie wytwarza zimnego powietrza, ale działa na zasadzie pompy ciepła, podobnie jak lodówka. Mówiąc prościej, powietrze przepływa przez parownik i przekazuje swoje ciepło do czynnika chłodniczego. Schłodzone i osuszone powietrze jest następnie wprowadzane do wnętrza. Sprężarka schładza czynnik chłodniczy do wymaganej temperatury. Niektóre systemy są wyposażone w zewnętrznie regulowaną sprężarkę z temperaturą parownika, którą można ustawić w zakresie od 2 do 12º C. W ten sposób powietrze nie jest osuszane bardziej niż to konieczne, co zmniejsza ilość potrzebnej energii i zużywanego paliwa.

 

SEAT oferuje w swoich modelach zarówno klimatyzację, jak i automatyczną klimatyzację (Climatronic).

 

Wszystkie klimatyzatory SEAT-a działają w sposób przyjazny dla środowiska i nie wykorzystują czynników chłodniczych zawierających CFC.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki