pl:Car Terms:S:Kessy PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

S

System bezkluczykowy Kessy

Układ sterowania Kessy dotyczy automatycznego blokowania i uruchamiania samochou marki SEAT, zapewniając komfort użytkownikom - nie musisz trzymać kluczyka w dłoni, aby uruchomić pojazd. 

Do najważniejszych elementów zalicza się tu identyfikator w kluczyku samochodowym, elektroniczny zamek zapłonu, przycisk rozrusznika, centralkę, elektryczną blokadę kolumny kierownicy oraz anteny i czujniki w klamkach drzwi.

Jeśli kierowca znajduje się w zasięgu ok. 1,50 m od samochodu, klucz jest wykrywany przez czujniki zbliżeniowe w klamkach drzwi i generator impulsów radiowych w obudowie klucza. Dzięki temu samochód zostaje odblokowany automatycznie po uruchomieniu klamki drzwi lub pokrywy bagażnika.

Układ kierowniczy i zapłon można odblokować również elektronicznie – nie wkładając kluczyka do stacyjki. Wystarczy, że kierowca będzie mieć kluczyk przez cały czas pod ręką, w kabinie samochodu. Wtedy silnik można uruchomić automatycznie, wciskając przycisk rozrusznika. Klucz samochodowy może być również wykorzystany do obsługi zamka centralnego. Aby zamknąć samochód, wystarczy nacisnąć mały przycisk blokujący, który znajduje się na klamce drzwi.

 

 

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki