pl:Car Terms:S:Kessy PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

S

System bezkluczykowy Kessy

Termin "Kessy" odnosi się do automatycznego systemu blokowania i uruchamiania SEAT-a, który oferuje kierowcy maksymalną wygodę, ponieważ kluczyk musi być noszony tylko przy sobie, ale nie trzymany w dłoni.

Najważniejszymi komponentami są: system rozpoznawania ID w kluczyku samochodowym, elektroniczna blokada zapłonu, przycisk rozrusznika, jednostka sterująca, elektryczna blokada kolumny kierownicy oraz anteny i czujniki w klamkach drzwi.

Jeśli kierowca znajduje się w odległości około 1,50 m od samochodu, kluczyk jest identyfikowany za pomocą czujników zbliżeniowych w klamkach drzwi i generatora impulsów radiowych w obudowie kluczyka. Dzięki temu samochód jest automatycznie odblokowywany po naciśnięciu klamki drzwi lub pokrywy bagażnika.

Odblokowanie układu kierowniczego i zapłonu wymagane przed odjazdem można również wykonać elektronicznie i bez kluczyka w stacyjce. Wystarczy, że kierowca przez cały czas będzie miał przy sobie kluczyk w kabinie pasażerskiej. Silnik uruchamia się poprzez naciśnięcie przycisku rozrusznika.

Podobnie jak każdy zwykły kluczyk, ten kluczyk samochodowy może być również używany do centralnego zamka. Po opuszczeniu samochodu wystarczy nacisnąć mały przycisk blokady na klamkach drzwi, aby zablokować samochód.

 

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki