pl:Car Terms:S:Passive Safety Features PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

S

Systemy bezpieczeństwa biernego

Funkcja bezpieczeństwa biernego obejmuje wszystkie te cechy samochodu, które pomagają zmniejszyć skutki wypadku grożące wszystkim jego uczestnikom.

Elementy bezpieczeństwa biernego dzielą się na dwa obszary.

Bezpieczeństwo zewnętrzne: obejmuje wszystkie środki związane z samochodem, które są odpowiednie do ograniczenia w jak największym stopniu obrażeń użytkowników dróg biorących udział w wypadku poza samochodem. Przy tworzeniu modeli dąży się do projektowania nadwozi o odpowiednio dobranych odkształceniach i wysokim stopniu rozpraszania energii.

Bezpieczeństwo wewnętrzne: obejmuje wszystkie środki stosowane w samochodzie, których celem jest utrzymanie na jak najniższym poziomie skutków sił działających na pasażerów w czasie wypadku. Oprócz urządzeń zabezpieczających, takich jak pasy, napinacze pasów, poduszki powietrzne i zagłówki, do bezpieczeństwa wnętrza samochodu w znacznym stopniu przyczynia się wystarczająco duża "przestrzeń szczątkowa".

Istnieją również wszystkie konstruktywne środki, które zmniejszają ryzyko obrażeń, takie jak unikanie ostrych krawędzi lub stosowanie miękkich, podatnych materiałów na wykładziny lub obszar deski rozdzielczej.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki