pl:Car Terms:P:Front and Rear Parking Sensor PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

P

Przednie i tylne czujniki parkowania

Czujnik parkowania z przodu i z tyłu umożliwia bezproblemowe manewrowanie pojazdami w ograniczonych miejscach parkingowych. Nawet w przypadku nowoczesnych samochodów trudno jest oszacować wymiary ze względu na ich aerodynamiczny kształt.

Asystent parkowania składa się z kilku czujników ultradźwiękowych, które w zależności od modelu są zintegrowane z tyłu, a także z przodu.

Czujniki odbierają i wysyłają impulsy w zakresie 40 000 Hz. Gdy impuls dociera do przeszkody, zostaje odbity. Czujnik rejestruje echo. Elektroniczna ocena oblicza, biorąc pod uwagę różnicę czasu między wysłaniem i odbiorem, odległość między przeszkodą a samochodem.

Jeśli odległość ta zmniejszy się poniżej pewnego stopnia, kierowca zostanie poinformowany o tym niebezpiecznym krótkim dystansie sygnałem ostrzegawczym.

Przedni i tylny czujnik parkowania SEAT-a umożliwia bezstresowe i bezpieczne parkowanie, jak również korzystanie z ciasnych miejsc parkingowych, a tym samym znalezienie miejsca parkingowego w zatłoczonych centrach miast, w bardziej zrelaksowany i udany sposób. Ryzyko szkód parkingowych i ewentualnych kosztów naprawy zostanie zminimalizowane.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki