pl:Car Terms:B:Bluetooth PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

B

Bluetooth

Technologia Bluetooth umożliwia bezprzewodowe połączenie urządzeń elektronicznych, takich jak telefony komórkowe, laptopy i urządzenia PDA (Personal Digital Assistant). Po aktywacji Bluetooth w samochodzie można prowadzić rozmowy w trybie głośnomówiącym, bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni. Przekierowuje on połączenia do samochodowego systemu audio podczas jazdy, automatycznie wyciszając muzykę podczas rozmowy. Można również włączyć muzykę znajdującą się w telefonie i niektórych odtwarzaczach MP3. Niektóre systemy mają również wbudowaną funkcję rozpoznawania głosu. Połączenie istnieje jako łącze radiowe pomiędzy jednostkami nadawczymi i odbiorczymi urządzeń. Transfer danych odbywa się na ogólnoświatowej, wolnej od opłat licencyjnych, częstotliwości transmisji 2,4 GHz (gigaherców) z prędkością przesyłu danych do jednego megabita na sekundę. Moc nadawcza interfejsu wynosi 1 W, co pozwala na uzyskanie zasięgu transmisji około 10 metrów - więcej niż potrzeba do połączenia urządzeń wewnątrz samochodu. Oferujemy fabrycznie montowane rozwiązania Bluetooth zapewniające bezpieczną komunikację bez użycia rąk podczas jazdy. Niska moc nadawania zwiększa bezpieczeństwo urządzenia, ponieważ zapobiega "podsłuchiwaniu". Jest również odporny na zakłócenia wynikające z promieniowania elektromagnetycznego. 

Aby zabezpieczyć się przed zagrożeniem przechwytywania danych podczas transferu, dla każdego urządzenia Bluetooth tworzony jest "profil". Profil ten składa się z przypisanego kodu, gwarantowanego jako globalnie unikalny, którego urządzenia mogą używać do identyfikacji, gdy chcą się ze sobą komunikować. Dla dodatkowej ochrony podczas transmisji, przy każdej nowej operacji generowany jest 128-bitowy klucz szyfrowania danych.

W wielu naszych modelach oferujemy tę nowoczesną i łatwą metodę transmisji danych. Sprawdź kompatybilność swojego telefonu, aby upewnić się, że udane połączenie jest możliwe.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki