pl:Car Terms:B:Axle Support PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

B

Belka przedniego zawieszenia 

Pierwotnie belkę przedniego zawieszenia definiowano jako sztywny element poprzeczny łączący dwa koła. W przypadku tak zwanej osi sztywnej, koła są zamontowane bezpośrednio na tym elemencie i w ten sposób połączone bezpośrednio z nadwoziem samochodu. Zgodnie z nowoczesną koncepcją niezależnego zawieszenia, to połączenie zostało usunięte, co znacznie komplikuje definicję osi w samochodach

Obecnie używamy terminu "moduł osi" dla niezależnego zawieszenia. Moduł ten składa się z nośnika piasty i "osi". Zgodnie z tą nową koncepcją definicja osi to połączenie osi, stabilizatora i ewentualnie wału napędowego i mechanizmu kierowniczego. Istotną częścią osi jest również nośnik osi (zwany również ramą pomocniczą). Jego mocowanie do nadwozia zapewniają pośrednio duże łożyska gumowe. W połączeniu z połączonym z nim nośnikiem piasty gwarantuje większą stabilność jazdy i zmniejsza przenoszenie drgań na przedział pasażerski.

W skład nośnika piasty wchodzi zawieszenie (tj. sprężyna i amortyzatory oraz mechanizm sterowania kołem) oraz hamulce. Koła są montowane bezpośrednio na nośniku piasty poprzez łożyska. Są one połączone z osią za pomocą drążków sterujących, a z nadwoziem samochodu za pomocą sprężyny i amortyzatorów.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki