pl:Car Terms:Z:Tyre Mobility Set Repair Kit PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

Z

Zestaw naprawczy do opon

Zestaw do mobilności opon to wysokiej klasy zestaw do samodzielnej naprawy ogumienia, który może być szybko i łatwo użyty przez kierowcę do naprawy przebić i uszkodzeń. Zestaw zawiera uszczelniacz i w pełni automatyczny kompresor powietrza (12 V) do napompowania opony. Uszkodzenia spowodowane przez ciała obce (do 6 mm średnicy) mogą być bezpiecznie uszczelnione. Ponieważ awaryjne naprawy na drodze zapewniają jedynie tymczasową mobilność, zestaw umożliwia ostrożną jazdę (z maksymalną prędkością 80 km/h) do najbliższego warsztatu.

Zestaw do mobilności opon oferuje niezawodne, szybkie i wygodne rozwiązanie w przypadku przebicia opony. Zestaw jest łatwy w użyciu i pozwala uniknąć konieczności trudnej i czasochłonnej zmiany koła, a także brudnej odzieży i rąk. Ponadto we wnęce na koło zapasowe jest dodatkowe miejsce do przechowywania, ponieważ nie jest potrzebne koło zapasowe. Niska waga korzystnie wpływa również na transport, który pozwala na większe dodatkowe obciążenie.

Dzięki zastosowaniu zestawu do mobilności opon AirMan®, możesz kontynuować podróż nawet jeśli dojdzie do przebicia opony. Wysokowydajny kompresor i uszczelniacz skutecznie zabezpieczają większość przebić w oponach do 6 mm dzięki Active Seal® Tire Sealant. Produkty AirMan® pozwalają na przejechanie do 200 km lub 125 mil z maksymalną prędkością 80km/h lub 50mph, aby doprowadzić Cię do najbliższej stacji benzynowej. Jeśli podczas jazdy odczuwasz wibracje, niestabilne zachowanie kierownicy lub hałasy, zmniejsz prędkość i jedź ostrożnie do miejsca, w którym można bezpiecznie zatrzymać pojazd. Ponownie sprawdź ciśnienie w oponach, aby wykluczyć jego ewentualne ubytki. W przypadku widocznych uszkodzeń opony lub nadkola nie należy kontynuować jazdy. Podczas używania zestawu do mobilności opon AirMan® ważne jest, aby zaparkować pojazd na poboczu drogi, aby nie utrudniać płynności ruchu. Temperatura pracy produktów AirMan® wynosi od -20°C do +60°C.W przypadku awarii należy mieć włączone światła pojazdu, ubrać kamizelkę odblaskową i użyć trójkąta ostrzegawczego, aby uświadomić innym uczestnikom ruchu drogowego swoją obecność. Nie usuwaj żadnych obcych przedmiotów (gwoździ, śrub, gruzu itp.), które mogły utknąć w oponie; jeśli przedmioty te uniemożliwiają ruch koła,  wezwij pomoc. Pamiętaj, że nigdy nie należy uruchamiać silnika pojazdu w pomieszczeniach zamkniętych lub pozbawionych wentylacji. Nie należy przekraczać podanego czasu pracy. Pozwól także urządzeniu ostygnąć przed kolejnym uruchomieniem.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki