pl:Car Terms:Z:Tyre Mobility Set Repair Kit PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

Z

Zestaw naprawczy do opon

Przenośny zestaw do naprawy opon to wysokowydajny zestaw naprawczy, który może być szybko i łatwo użyty przez kierowcę do naprawy przebitych opon. Zestaw zawiera uszczelniacz i w pełni automatyczną sprężarkę powietrza (12 V) do pompowania opony. Uszkodzenia spowodowane przez ciała obce (o średnicy do 6 mm) można bezpiecznie uszczelnić. Ponieważ awaryjne naprawy drogowe zapewniają jedynie tymczasową mobilność, zestaw umożliwia ostrożną jazdę (z maksymalną prędkością 80 km/h) do najbliższego warsztatu.

Przenośny zestaw do naprawy opon oferuje niezawodne, szybkie i wygodne rozwiązanie w przypadku przebicia opony. Zestaw jest łatwy w użyciu i pozwala uniknąć trudnej i czasochłonnej wymiany koła, a także zabrudzenia odzieży i rąk. Co więcej, we wnęce na koło zapasowe znajduje się dodatkowe miejsce do przechowywania, ponieważ koło zapasowe nie jest potrzebne. Niska waga wpływa również korzystnie na transport, co pozwala na większe dodatkowe obciążenie.

Dzięki przenośniemu zestawowi do naprawy opon AirMan® możesz kontynuować podróż nawet po przebiciu opony. Wysokowydajny kompresor i uszczelniacz skutecznie uszczelniają większość przebić opon do 6 mm za pomocą Active Seal® Tire Sealant. Produkty AirMan® umożliwiają przejechanie do 200 km lub 125 mil z maksymalną prędkością 80 km/h lub 50 mph, aby dotrzeć do najbliższej stacji benzynowej. Jeśli podczas jazdy wystąpią wibracje, niestabilne zachowanie układu kierowniczego lub hałasy, należy zmniejszyć prędkość i jechać ostrożnie do miejsca, w którym można bezpiecznie zatrzymać pojazd. Ponownie sprawdź ciśnienie w oponach, aby sprawdzić, czy nie doszło do jego spadku. W przypadku widocznych uszkodzeń opony lub nadkola nie należy kontynuować jazdy. Podczas korzystania z przenośniego zestawu do naprawy opon AirMan® ważne jest, aby zaparkować pojazd na poboczu drogi, aby nie utrudniać ruchu. Temperatura pracy produktów AirMan® wynosi od -20°C do +60°C. W przypadku awarii należy mieć włączone światła pojazdu, nosić kamizelkę odblaskową i używać trójkąta ostrzegawczego, aby zwrócić uwagę innych na swoją obecność. Nie usuwaj żadnych ciał obcych (gwoździ, śrub, gruzu itp.), które mogły utknąć w oponie, jeśli przedmioty te uniemożliwiają ruch koła, wezwij pomoc. Pamiętaj, aby nigdy nie uruchamiać silnika pojazdu w pomieszczeniach zamkniętych lub niewentylowanych. Nie należy przekraczać podanego czasu pracy. Przed kolejnym uruchomieniem należy odczekać, aż urządzenie ostygnie.

 

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki