pl:Car Terms:K:Brake Pads PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

K

Klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe to okładziny cierne na zacisku hamulcowym, które zaciskają się po obu stronach tarczy hamulcowej, aby spowolnić lub zatrzymać koło. Hamulce należy sprawdzać przy każdej wymianie opon. Zaleca się wymianę klocków i tarcz hamulcowych w szóstym roku eksploatacji pojazdu. Zaleca się również wykonanie przeglądu technicznego 3 lata po zakupie pojazdu, a następnie co 2 lata. Nasi eksperci sprawdzają poziom oleju silnikowego, płynu hamulcowego, płynu chłodniczego, akumulatora, przedniej szyby i reflektorów. Ponieważ nikt nie zna Twojego SEAT-a lepiej niż my, możesz mieć pewność, że Twój samochód jest w bezpiecznych rękach ekspertów, którzy przeszli najnowsze szkolenia SEAT-a oraz mają dostęp do zaawansowanych narzędzi i technologii, gdy Twój samochód jest w serwisie, konserwacji lub naprawie. Oryginalne klocki hamulcowe SEAT są produkowane zgodnie z wysokimi standardami, jakich można oczekiwać od SEAT-a i są objęte 2-letnią gwarancją, aby zapewnić jeszcze większy spokój i pewność. Co więcej, te klocki hamulcowe zostały zaprojektowane tak aby pasowały do Twojego SEATa.

 

Dlaczego należy wymienić klocki i tarcze hamulcowe?

Podczas hamowania tarcze hamulcowe, które obracają się wraz z kołami, są chwytane przez klocki hamulcowe, spowalniając samochód. Zarówno tarcze, jak i klocki hamulcowe mogą ulec zużyciu i korozji, dlatego dla bezpieczeństwa ważne jest ich regularne sprawdzanie.

 

Co się stanie, jeśli nie zostaną wymienione?

Jeśli hamulce nie są regularnie konserwowane, nie będą w stanie hamować tak skutecznie. Oprócz zmniejszenia siły hamowania, zużyte lub skorodowane części hamulców mogą powodować wibracje i hałas w samochodzie.

 

Co robimy?

Mierzymy poziom zużycia klocków hamulcowych. Jeśli klocki lub tarcze są zużyte, skorodowane lub wypaczone, poinformujemy Cię o tym, abyśmy mogli zorganizować ich wymianę. Nie zawsze konieczne jest zdejmowanie kół w celu sprawdzenia klocków hamulcowych (zużycie/grubość klocków, stan tarcz), ale jeśli wymagana jest dalsza szczegółowa kontrola (lub jeśli koło nie pozwala na pełną widoczność), koło (koła) może zostać zdjęte.

 

Jak często należy je sprawdzać?

Co najmniej raz w roku.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki