pl:Car Terms:J:Quality Features PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

J

Jakościowe cechy nadwozia

Jakość nadwozia wpływa na właściwości jezdne, komfort, poziom hałasu i oczywiście trwałość. Jakość jest wynikiem interakcji pomiędzy projektem a produkcją. Na cechy określające jakość nadwozia składa się wiele różnych czynników:

* Powłoka lakiernicza, odgłos zamykania drzwi, małe i regularne wymiary szczelin i połączeń to oznaki najwyższej jakości produkcji. Najważniejsze cechy jakościowe nadwozia są jednak niewidoczne: oprócz bezpieczeństwa biernego i kompleksowej ochrony antykorozyjnej należy do nich sztywność nadwozia. W SEA- cie wysoka sztywność statyczna i równomierny rozkład sztywności pozwalają osiągnąć optymalne zaprojektowanie charakterystyki podwozia oraz perfekcyjne funkcjonowanie drzwi i pokryw przy najciaśniejszych wymiarach spoin. Ponadto, doskonała sztywność dynamiczna powoduje korzystne zachowanie nadwozia pod względem drgań i w rezultacie wysoki poziom komfortu; 

*Kryterium jakości nadwozia, które w SEAT-cie jest optymalizowane już na etapie projektowania, jest łatwość naprawy. Decydujące znaczenie ma to, które części ulegają uszkodzeniu w jakim rodzaju wypadku oraz jak szybko i przy jakich nakładach materiałowych można naprawić to uszkodzenie.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki