pl:Car Terms:E:Electric Handbrake PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

E

Elektromechaniczny hamulec postojowy

Elektryczny hamulec postojowy zastępuje tradycyjny ręczny hamulec postojowy. Jest on uruchamiany za pomocą dwóch motoreduktorów elektrycznych umieszczonych na tylnych hamulcach tarczowych. Elementy mechaniczne są zaprojektowane tak, aby bezpiecznie utrzymać zaparkowany samochód, nawet w przypadku awarii zasilania elektrycznego. O uruchomieniu hamulca postojowego informują lampki kontrolne na tablicy rozdzielczej i na przełączniku w desce rozdzielczej oraz dźwięk.

Łatwa obsługa za pomocą przycisków zapewnia także większy komfort i bezpieczeństwo. Na przykład, dynamiczne automatyczne zwalnianie hamulca sprawia, że nie ma potrzeby ręcznego zwalniania hamulca postojowego. Wystarczy tylko ruszyć z miejsca, a hamulec zostanie zwolniony automatycznie. Tradycyjna dźwignia hamulca postojowego nie jest już potrzebna, dzięki czemu zyskujemy więcej miejsca między przednimi fotelami. Ponadto skuteczność hamowania jest przez cały czas stała i zmniejsza się odporność na zużycie.

System ten jest również wykorzystywany w systemie Hill Hold Control (HHC) oraz w funkcji hamowania awaryjnego, co znacznie przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki