pl:Car Terms:A:Trailer Assist Module PL/PL

Glosariusz SEAT

Poznaj terminologię od A do Z.

A

Asystent parkowania z przyczepą

Parkujesz z przyczepą przymocowaną do tyłu samochodu? Aktywuj Trailer Assist za pomocą przełącznika na konsoli centralnej. Najpierw wybierz, którą stronę postoju chcesz przeskanować. Gdy będziesz przejeżdżał obok tego obszaru z prędkością do 40 km/h z zachowaniem odległości bocznej od 0,5 do 1,5 metra, czujnik wykryje miejsca parkingowe, które są wystarczająco duże, aby bezpiecznie zaparkować zarówno Twój samochód, jak i jego przyczepę. Miejsca te muszą być co najmniej o 1,1 metra dłuższe niż całkowita długość Twojego samochodu wraz z przyczepą. Po wykryciu odpowiedniego miejsca parkingowego, na wyświetlaczu w konsoli centralnej pojawi się komunikat. Zostanie w nim wyświetlony monit o podanie pozycji wyjściowej, aby można było rozpocząć proces parkowania.

Aby włączyć automatyczne sterowanie układem kierowniczym, należy włączyć bieg wsteczny. Podczas automatycznego kierowania można zdjąć ręce z kierownicy. Wystarczy tylko delikatnie przyspieszać i hamować zgodnie z akustycznymi wskazówkami ultradźwiękowego systemu wspomagania parkowania. Twój samochód automatycznie zaparkuje na biegu wstecznym, idealnie dopasowując się do otaczających go zaparkowanych pojazdów. Wszelkie inne niezbędne manewry związane z parkowaniem zależą od wielkości miejsca parkingowego i są komunikowane na centralnym wyświetlaczu.

System parkuje automatycznie zarówno w sytuacji parkowania równoległego, jak i w zatokach parkingowych. Za jego pomocą można również wyjechać z miejsca do parkowania równoległego. Oczywiście w każdej chwili można zatrzymać proces automatycznego parkowania lub w niego ingerować.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki