pl:Świat SEAT-a:Pierwszy samochód PL/PL

Jaki wybrać pierwszy samochód dla siebie?

Wybieramy pierwsze auto dla początkującego kierowcy

Pierwszy samochód pamięta się przez całe życie. Dlatego jego wybór jest bardzo ważny. Młody kierowca nie zawsze jest skazany na zakup starego, zużytego, taniego auta. Wielu młodych kierowców może sobie pozwolić na zakup nowego auta prosto z salonu. Dzięki temu mogą poznać motoryzację ze znacznie milszej strony, bez konieczności denerwowania się stanem technicznym oraz awariami pierwszego pojazdu.

Czym powinien charakteryzować się pierwszy samochód?

  • Średnim rozmiarem i średnią mocą silnika. Młody kierowca nie powinien przesadzać, wsiadając od razu za kierownicę bardzo dużego auta albo pojazdu z bardzo dużym silnikiem. Idealnym rozwiązaniem jest samochód miejski albo samochód kompaktowy. Najlepszy z silnikiem o średniej pojemności. Dobrze, jeśli auto ma manualną skrzynię biegów. Jeśli młody kierowca od razu zacznie jeździć autem z automatem, nigdy nie nauczy się obsługiwać ręcznej skrzyni biegów.
  • Auto powinno być bezpieczne. Trzeba zwrócić uwagę na zastosowane wyposażenie z dziedziny bezpieczeństwa.
  • Samochód powinien być wyposażony w szereg aktywnych systemów bezpieczeństwa, których zadaniem jest wspieranie kierowcy w sytuacjach zagrożenia. Takie systemy pozwalają uniknąć zderzenia (samodzielnie zatrzymują auto, jeśli kierowca nie zareaguje odpowiednio szybko), a także uchronić samochód przed poślizgiem podsterownym, nadsterownym albo poślizgiem kół podczas hamowania. Młody kierowca może nie pamiętać o szeregu rzeczy, np. o konieczności sprawdzania ciśnienia w oponach. Układ TPMS ostrzeże go, że ciśnienie w oponach jest nieprawidłowe.
  • Dobrze, jeśli auto będzie mieć na pokładzie nawigację, będącą np. częścią systemu multimedialnego. Dzięki temu młody kierowca może łatwo omijać korki i trafiać w wybrane przez siebie miejsca bez stresu. Nawigacja podpowiada, który pas wybrać na większych skrzyżowaniach.
  • Bardzo ważna jest bezawaryjność pojazdu. Młody kierowca może mieć problem z poradzeniem sobie w trakcie awarii samochodu. Dlatego nowe auto na gwarancji to bardzo dobry pomysł. Młody kierowca musi jedynie pamiętać o kontrolowaniu poziomu płynów eksploatacyjnych.

Auto powinno mieć na wyposażeniu systemy wsparcia parkowania. Proste czujniki i tylna kamera cofania są doskonałym wsparciem dla każdego kierowcy, a zwłaszcza młodego i niedoświadczonego.

Jaki silnik dla młodego kierowcy? Najlepszym rozwiązaniem jest nowoczesny silnik benzynowy albo napęd hybrydowy, łączący silnik elektryczny (do jazdy po mieście) i benzynowy (do jazdy po trasach). 

Nowy czy używany

Ideałem byłoby wybrać fabrycznie nowe auto, z 3-letnią gwarancją.

Ale...

Młody kierowca może również kupić auto używane, w dobrym stanie technicznym, z niskim przebiegiem oraz gwarancją. Samochody używane z salonu SEAT-a to pojazdy w bardzo dobrym stanie technicznym, z niskimi przebiegami i na gwarancji. Auta używane z salonu SEAT-a to świetna propozycja dla młodego kierowcy, którego nie stać na zakup fabrycznie nowego samochodu. 

Bezpieczeństwo to podstawa

Jak wspomnieliśmy we wcześniejszych akapitach, bezpieczeństwo to podstawa.

Samochód dla młodego kierowcy powinien być wyposażony w aktywne systemy wsparcia, takie jak Front Assist, pozwalający na uniknięcie wypadku czy potrącenia pieszego albo rowerzysty. Pojazd powinien także mieć na wyposażeniu aktywne systemy bezpieczeństwa chroniące przed poślizgiem.

Warto sprawdzić, jakie rozwiązania są standardowo stosowane we współczesnych samochodach SEAT-a, takich jak SEAT Leon. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej!

Ekonomiczny samochód – niskie koszty eksploatacji

Dla młodego kierowcy ważna może być kwestia ekonomii. Na ekonomiczność samochodu składają się:

  • bezawaryjność,
  • małe zużycie paliwa,
  • niskie koszty serwisowania.

Samochody SEAT-a są wyposażone w nowoczesne i bardzo oszczędne silniki benzynowe oraz napędy hybrydowe łączące zalety silnika elektrycznego i spalinowego. Zastosowanie takich technologii jak turbodoładowanie i bezpośredni wtrysk paliwa pozwoliło znacząco obniżyć zużycie paliwa. Można również wybrać niewielkie auto miejskie, które jest oszczędne i równocześnie, pozwala na łatwiejsze parkowanie w mieście. Przykładem świetnego auta dla młodego kierowcy może być ekonomiczny SEAT Ibiza.

Przestronność i funkcjonalność

Młody kierowca może również poruszać się autem typu SUV. W ofercie SEAT-a znajduje się ciekawy miejski SUV SEAT Arona, zbudowany na bazie SEAT-a Ibizy. To świetne auto dla młodego kierowcy, który chce jeździć nie tylko po mieście, ale też uciec od czasu do czasu od zgiełku. SEAT Arona zapewnia lepszą widoczność dzięki wysokiej pozycji za kierownicą.

Czy młody kierowca może jeździć kombi? Nowoczesny SEAT Leon Sportstourer ma tak wiele systemów wsparcia na pokładzie, że nawet młody kierowca bardzo szybko opanuje jazdę rodzinnym kombi. Kompaktowy samochód rodzinny z napędem benzynowym albo hybrydowym to całkiem dobra propozycja na pierwsze auto. 

Finansowanie pierwszego samochodu

Ibiza, Arona, Leon – bez względu na to, na który model się zdecydujesz, możesz sfinansować go na atrakcyjnych warunkach, nawet gdy to Twój pierwszy samochód. Finansowanie dostępne jest także dla młodych firm, więc możesz sprawdzić możliwości także, kiedy jesteś początkującym przedsiębiorcą. Jak wygląda oferta finansowa?

Oferta dla klientów indywidualnych

Podstawową formę finansowania samochodu dla osób prywatnych stanowi kredyt samochodowy. W przypadku aut marki SEAT, może być to kredyt KLASYCZNY, w którym korzystasz z niskich kosztów finansowania i możesz rozłożyć spłatę wartości auta nawet na 5 lat. Na koniec umowy po wykupie pojazdu, auto staje się Twoją własnością możesz dowolnie nim rozporządzać – korzystając z niego dalej lub sprzedając na rynku wtórnym.

Jeżeli szukasz finansowania z niską miesięczną ratą, ciekawą opcją jest kredyt JAK ABONAMENT, gdzie spłacasz jedynie prognozowaną utratę wartości samochodu w okresie trwania umowy. Dzięki temu raty są niższe niż w tradycyjnym finansowaniu, a to pozwala zdecydować się np. na lepiej wyposażony samochód. O tym, czy ostatecznie go wykupisz czy zwrócisz do salonu, decydujesz dopiero na koniec umowy.

 

 

Kolejną możliwość finansowania stanowi NAJEM długoterminowy, gdzie po prostu korzystasz z nowego samochodu przez określony umową czas, a na koniec zwracasz auto. W tym przypadku w jednej miesięcznej opłacie masz zawarte najważniejsze wydatki związane z korzystaniem z pojazdu, co jest bardzo wygodną opcją, zwłaszcza dla początkujących kierowców. Nie musisz bowiem martwić się ubezpieczeniem, pakietami serwisowymi, itp. Dowiedz się więcej o NAJMIE długoterminowym dla klientów indywidualnych.

Oferta dla firm

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z analogicznych możliwości finansowania, jak klienci indywidualni. W ofercie dostępny jest leasing JAK ABONAMENT, czyli produkt z niską miesięczną ratą i elastycznym zakończeniem umowy czy leasing KLASYCZNY, pozwalający rozłożyć spłatę całkowitej wartości samochodu w czasie i jego wykup na koniec umowy za niewielką kwotę. Różnice w wysokości rat pomiędzy tymi produktami lub w ramach wybranego produktu, ale w zależności od parametrów umowy, pozwala poznać kalkulator leasingu samochodu. Oprócz leasingu, klienci firmowi również mogą zdecydować się na NAJEM długoterminowy.

 

*Dane finansowania aktualne na dzień 24.05.2024. Wszelkie prezentowane na tej stronie informacje, w tym zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne oraz finansowe nie stanowią oferty ani zapewnienia w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki