pl:Świat SEAT-a:Jak otrzymać dofinansowanie na samochód elektryczny? PL/PL

Rządowy program „Mój elektryk”

Dofinansowanie samochodów elektrycznych – co należy wiedzieć? 

Czy wiesz, na czym polega dofinansowanie samochodów elektrycznych? Kto może ubiegać się o taką refundację, jaka jest jej wysokość i jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku? Dowiedz się, jak dostać dofinansowanie na samochód elektryczny!

Jeżeli rozważasz zakup elektryka, dofinansowanie na samochód elektryczny może być znakomity sposobem na pomoc przy sfinalizowaniu tej transakcji. Rządowy program „Mój elektryk” organizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie obowiązywał do 30 września 2025 roku lub do wyczerpania środków.

Dla kogo dofinansowanie samochodów elektrycznych? 

O dofinansowanie na samochód elektryczny mogą się starać rozmaite instytucje, jak np. firmy, osoby prywatne, jednostki sektora finansów publicznych, instytuty badawcze, stowarzyszenia, fundacje, czy nawet kościoły i związki wyznaniowe. Aby uzyskać dofinansowanie na samochód elektryczny, należy wypełnić specjalny wniosek oraz dołączyć do niego dowód zakupu, rejestracji i ubezpieczenia pojazdu. Celem programu „Mój elektryk” jest oczywiście pobudzenie popytu na auta elektryczne, co z kolei pozwoli na uniknięcie zanieczyszczeń powietrza w wyniku obniżenia wykorzystania paliw emisyjnych w transporcie.

Dofinansowanie dla firm na samochód elektryczny 

Jak dostać dofinansowanie na samochód elektryczny dla firm? W pierwszej kolejności należy zapoznać się z zasadami jego przyznawania. W przypadku zakupu dla firm dofinansowanie na samochód elektryczny osobowy wynosi od 18 750 zł do nawet 27 000 zł, o ile deklarowany roczny przebieg wynosi co najmniej 15 tys. km. Natomiast w przypadku samochodów dostawczych kwota ta zawiera się między 50 000 zł a 70 000 zł (maksymalnie do 20% lub 30% kosztów kwalifikowanych kupna samochodu), o ile deklarowany roczny przebieg wynosi co najmniej 40 tys. km. Aby ułatwić ubieganie się o dofinansowanie na samochód elektryczny, zastosowano uproszczony tryb aplikowania za pomocą specjalnego modułu Generatora Wniosków o Dofinansowanie (GWD). Ponadto przygotowano też uproszczony schemat oceny finansowej i ustanawiania zabezpieczeń. 

.

Dofinansowanie dla osób prywatnych na auto elektryczne 

W ramach programu „Mój elektryk” o dofinansowanie na samochód elektryczny mogą ubiegać się także osoby prywatne. Jakiej wysokości dofinansowanie jest możliwe? W tej grupie beneficjentów wysokość refundacji wynosi 18 750 zł, a dla rodzin wielodzietnych kwota ta jest podwyższona do 27 000 zł. Ustanowiono limit cenowy pojazdu w wysokości 225 000 zł, nie obowiązuje on jednak w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Zatem, jak dostać dofinansowanie na samochód elektryczny dla osób prywatnych? Tu również procedura jest maksymalnie uproszczona, wystarczy jedynie wypełnić elektronicznie wniosek i złożyć go za pomocą Generatora Wniosków o Dofinansowanie, potrzebna będzie też faktura zakupu.

Jak dostać dofinansowanie na samochód elektryczny?

Dofinansowanie na samochód elektryczny ma charakter refundacji, co oznacza, że dotyczy zakupów zrealizowanych na samochody elektryczne. Wszystkie procedury zostały w możliwie największym stopniu uproszczone, zarówno dla firm i przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Dofinansowanie dla firm na samochód elektryczny oraz dla osób prywatnych to znakomity sposób na obniżenie finalnych kosztów zakupu aut takich jak CUPRA Born. To w pełni elektryczny i bardzo dynamiczny samochód z silnikiem o maksymalnej mocy 231 KM i zasięgu aż do 552 km. Jeżeli planujesz zakup CUPRA Born, nie zapomnij o możliwości uzyskania dofinansowania na auto elektryczne.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki