pl:Świat SEAT-a:Jaki bagażnik dachowy wybrać? PL/PL

Jaki wybrać bagażnik dachowy?

Bagażnik dachowy to idealne rozwiązanie w wielu sytuacjach.

  • Masz małe auto, w którym nie mieści się sprzęt sportowy, rower albo większa ilość bagaży? Bagażnik dachowy rozwiązuje ten problem.
  • Masz duży samochód, ale w trakcie dalszego wyjazdu zabierasz do niego całą rodzinę i nie ma już miejsca na dodatkowy sprzęt, bagaże albo akcesoria? Bagażnik dachowy będzie idealnym rozwiązaniem tej sytuacji.
  • Chcesz zabrać ze sobą dwa rowery, deski snowboardowe, dużą ilość bagaży na urlop? Bagażnik dachowy pozwoli na to.
  • Prowadzisz jednoosobową firmę i od czasu do czasu musisz przewieźć coś większego, co nie mieści się we wnętrzu auta, np. drzwi? Bagażnik dachowy da Ci dodatkowe możliwości.

Jaki bagażnik dachowy wybrać? Wszystko zależy od potrzeb!

Samochody SEAT-a są dostosowane do montażu różnych bagażników dachowych. Nasi specjaliści z Autoryzowanych Stacji Obsługi pomogą dobrać i zamontować odpowiedni bagażnik dachowy w państwa aucie. 

Zalety bagażnika dachowego

Bagażnik dachowy ma szereg zalet:

  • Zwiększa powierzchnię bagażową samochodu bez zabierania miejsca we wnętrzu pojazdu.
  • Pozwala na przewóz rowerów (bagażnik rowerowy montowany na dachu albo na tylnej klapie).
  • Pozwala na wygodny przewóz dużego sprzętu sportowego, takiego jak deski snowboardowe albo windsurfingowe.
  • Bagażnik dachowy (szczelny, zamykany, bezpieczny) umożliwia przewóz ubrań i innych cennych rzeczy, bez obaw o to, że ulegną one uszkodzeniu na skutek działania pędu powietrza czy też opadów atmosferycznych.

Duży bagażnik dachowy zwiększa opór powietrza, co sprawia, że w pewnym stopniu wzrasta szum powietrza i zużycie paliwa.

Rodzaje bagażników dachowych

Podstawą każdego bagażnika są belki dachowe, zwane też relingami. W samochodach marki SEAT montuje się (także opcjonalnie) aerodynamiczne, metalowe belki dachowe, które są wytrzymałe i nie zwiększają oporów powietrza podczas jazdy.

Jakie rodzaje bagażników są obecnie najpopularniejsze?

  • Uchwyty. To elementy metalowe montowane w poprzek do belek bagażnika. Można na nich przewozić rowery (uchwyt rowerowy na dach), deski snowboardowe, deski windsurfingowe, a także wiele innych bagaży (uchwyt na dach samochodu jest wielofunkcyjny).
  • Boxy (znane jako box dachowy). To specjalne aerodynamiczne skrzynki z tworzywa sztucznego i metalu montowane do belek bagażnika. Są zamykane, dzięki czemu są bezpieczne. Można w nich przewozić dosłownie wszystko. Oczywiście należy pamiętać o tym, że każdy bagażnik ma swoją wytrzymałość. Jest ona określona w instrukcji bagażnika. Nie wolno jej przekraczać.

Sprawdź najlepsze bagażniki dachowe do swojego samochodu SEAT:

https://www.seat.pl/serwis/akcesoria-samochodowe/transport.html.

Jak dobrać bagażnik dachowy do swojego auta?

Jak dobrać bagażnik dachowy? Należy wziąć pod uwagę wielkość samochodu (wielkość dachu), wytrzymałość auta (maksymalna masa, jaką można obciążyć auto), potrzeby (co właściciel auta chce przewozić) i możliwe rozwiązania. Trzeba zwrócić uwagę na jakość bagażników, jakość użytych materiałów, dopasowanie do stylu pojazdu, odporność bagażników na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo (certyfikaty bezpieczeństwa, zabezpieczenia przed kradzieżą).

Najlepiej zwrócić się o pomoc do specjalistów z Autoryzowanych Stacji Obsługi SEAT.

Pomogą oni dobrać odpowiedni bagażnik dachowy do państwa samochodu. Zamontują go we właściwy i bezpieczny sposób.

Najbliższe ASO można znaleźć, korzystając z tej strony: https://www.seat.pl/mapa-dealerow-i-serwisow.html.

Podsumowanie

Bagażnik samochodowy na dach to świetne rozwiązanie, zdecydowanie zwiększające funkcjonalność każdego auta. Można dalej korzystać w pełni z wygodnego wnętrza i równocześnie transportować, co się chce, w bezpieczny sposób. 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki