pl:Dla biznesu:Aktualności:The Diversity podcast PL/PL

Nowy odcinek podcastu: różnorodność i integracja.

Czerwiec to Miesiąc Dumy osób LGBTI+. Ludzie na całym świecie celebrują różnorodność i wzywają do zaprzestania przejawów dyskryminacji w społeczeństwie. Jak wygląda obecna sytuacja w zakresie różnorodności? Jak firmy powinny wspierać wykluczone grupy? Aby odpowiedzieć na te pytania, w nowym odcinku podcastu Moving Forward zgłębiamy temat świata różnorodności w towarzystwie zaproszonych gości: Thomasa Meiersa, dyrektora ds. zarządzania i prawa w SEAT SA i aktywisty na rzecz praw osób LGBTI+, oraz Any-Cristiny Grohnert, przewodniczącej Charta der Vielfalt (Karty Różnorodności), największej niemieckiej organizacji zajmującej się różnorodnością w biznesie, która skupia się na integracji jako czynniku sukcesu biznesowego.

Kwestia normalności.

Widoczność, integracja i kultura korporacyjna to niektóre z tematów poruszanych w nowym odcinku.

Dla Meiersa kluczem do różnorodności jest szacunek. – Nie chodzi o tolerowanie innych, ale o ich szanowanie – mówi. Na co Grohnert dodaje: – Potrzebujemy tego szacunku dla każdej osoby. Nieważne, skąd pochodzi, kogo kocha lub jaką ma strukturę rodzinną. Różnice powinny być odbiciem normalności, różnorodnej normalności.

Środowisko sprzyjające integracji.

Goście zgadzają się, że mimo dotychczasowych postępów w kwestii integracji przed nami jest jeszcze długa droga do przebycia. Wierzą, że wspieranie przemian i udzielanie głosu tym, którzy do tej pory nie mogli się wypowiedzieć, jest niezbędne, aby osiągnąć zamierzony cel. – Różnorodność i integracja muszą iść ze sobą w parze. Oprócz posiadania zróżnicowanego zespołu ludzie powinni czuć, że mogą uczestniczyć w życiu społeczności i zabierać głos – mówi Meiers. Grohnert dodaje: – Jeśli chcesz, aby twoja firma dostosowała się do wyzwań przyszłości, musisz sprawić, aby twoje miejsce pracy było środowiskiem integrującym, w którym panuje kultura otwartości i uczenia się.

Czynnik sukcesu.

Grohnert jest przewodniczącą niemieckiej organizacji Charta der Vielfalt (Karta Różnorodności).

Grohnert, która jest również ekspertem w dziedzinie kapitału ludzkiego, chętnie podkreśla znaczenie polityki integracji dla wyników finansowych firm: – Bliższe relacje międzyludzkie pozwalają na większą innowacyjność w kontaktach z naszymi klientami i pracownikami. Jesteśmy bardziej pomysłowi i po prostu lepsi, bo wykorzystujemy czynnik sukcesu biznesowego.

Sieci, które inspirują.

W podcaście Meiers mówi o „podróży”, którą firmy muszą przebyć, aby osiągnąć pełną integrację. Opisuje strategie zwiększania widoczności i świadomości, które SEAT SA obecnie realizuje, tj.: Pride Moves Us, firmową sieć pracowników promującą integrację LGBTI+, której jest członkiem, oraz członkostwo SEAT SA w REDI, sieci biznesowej zajmującej się różnorodnością i integracją LGBTI+ w Hiszpanii. Na zakończenie Meiers podkreślił: – Jeśli chcemy, aby coś się zmieniło, czy to w społeczeństwie, czy w pracy, nie możemy czekać, aż zrobią to inni, sami powinniśmy być zmianą.

Nowy odcinek podcastu SEAT-a jest już dostępny w serwisach: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i iVoox.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Find a dealer

Find a dealer

Configure it

Configure it

Book an appointment

Book an appointment

Chat

Chat