pl:company:Aktualności:Wydarzenia:SEAT Leon Eurocup Estoril PL/PL

WYDARZENIA

SEAT Leon EUROCUP: Rosell i Rueda Triumfują W Portugalii

Portugalia, 10/05/15. W ten weekend Fran Rueda zaskoczył wszystkich doskonałą formą w pucharze Seat Leon Eurocup w Estoril w Portugalii, ale to Pol Rosell był tym, który skończył na drugim miejscu w tabeli po drugim weekendzie wyścigów.

Młody Hiszpan Fan Rueda ze stajni Monlau Competición raz jeszcze udowodnił że stać go na wiele, podczas drugiego dnia wyścigów pokonując Francuza Juliena Briché i kolegę Pola Rosell. Rosell okazał się jednak twardym przeciwnikiem pierwszego dnia, wygrywając pierwszy wyścig weekendu i kończąc na szczycie tabeli.

W pierwszym dniu Stian Paulsen i Lucile Cypriano towarzyszyli Rosellowi na podium, zajmując drugie i trzecie miejsce. Oznaczało to dla Cypriano wsparcie prowadzenia w rankingu Ladies Trophy o kolejne 10 punktów.

Rosell zdominował wyścig od startu do mety i objął prowadzenie, wchodząc w pierwszy zakręt jako pierwszy. Hiszpan ustalił niezrównane tempo i osiągał prowadzenie każdym okrążeniu. Ostatecznie zakończył imponująco 10 sekund przed Paulsen. 

To pierwsza wygrana Rosella w tym sezonie i druga w SEAT León Eurocup. Odebrał tym prowadzenie w rankingu generalnym Azconie dwoma punktami. Cypriano jest szósta w rankingu generalnym i jest pierwszą kobietą na podium w tym roku.

Drugi dzień w Portugalii upłynął pod znakiem emocji. Fran Rueda goniony był na drugim miejscu przez Julien Briché i, zaraz za nią przez prowadzącego w rankingu generalnym Pola Rosell. Andrina Gugger ustaliła najszybszy czas okrążenia z imponującymi 1'49.809 i skończyła ja podium Pucharu Pań.

Walka o podium skończyła się pełnym adrenaliny finałowymi okrążeniami pomiędzy Briché, Morgan, Paulsen i Rosell. Finałowy pojedynek między Rosell i Morgan porwał tłum. Niestety dla Morgan, Rosell lepiej manewrował oponami na asfalcie i przekroczył linię mety na trzeciej pozycji. Było to czwarte wejście Rosell'a na podium w czterech wyścigach w tym sezonie i zarazem dziewiąte w karierze w SEAT León Eurocup.

To nie był wielki dzień dla Portugalczyków w ich kraju, kierowca Manuel Gião wypadł z rywalizacji tylko cztery okrążenia przed końcem a jego kolega, portugalski kierowca Lourenço Beirão, musiał wycofać się po wykonaniu tylko jednego okrążenia.

James Puig, Naczelnik SEAT Sport miał to do powiedzenia: "Co za wyścig! Podobała nam się ilość wyprzedzeń i ciągła zmiana miejsc przez cały wyścig. Takie właśnie wyścigi tworzą fanów tego sportu, SEAT Leon Eurocup to czysta dynamika! Gratuluję każdemu kierowcy za dostarczenie nam tony ekscytacji!”

SEAT Leon Eurocup zmierza do Silverstone, domu brytyjskiego sportu motorowego, na 6 i 7 czerwca, następnej rundy wyścigów. Po niezwykłych pierwszych dwóch weekendach wyścigowych będzie dużo oczekiwań na tym legendarnym torze. Zarówno Rueda i Rosell mają nadzieję na kolejne zwycięstwo co oznacza, że będzie prawdopodobnie kolejne intensywne końcowe kilka okrążeń. Sprawdź końcową klasyfikację SEAT Leon Eurocup w Estoril www.seat-sport.com/eurocup 

 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki