pl:company:Aktualności:Wydarzenia:Mugello – kolejne miejsce na trasie SEAT Leon Eurocup PL/PL

SEAT LEON EUROCUP

Następny przystanek: Mugello

Martorell, 13/07/2016 – Po raz pierwszy na włoskim torze Mugello, położonym w samym sercu Toskanii, zawita SEAT Leon Eurocup. Po pierwszych trzech spotkaniach na Estoril (Portugalia), Silverstone (Wielka Brytania) i Paul Ricard (Francja), wyścigi wjeżdżają na włoską ziemię. 15, 16 i 17 lipca, silniki i koła Leonów Cup Racer zerwą  asfalt Mugello.

Otwarty w 1974 roku tor o długości 5,245 km ma 9 prawych zakrętów i 6 lewych, a także prostą o długości 1,1 km. Przed kierowcami SEAT Leon Eurocup tor Mugello skrywa jednak jesczze wiele tajemnic. Jego trudna trajektoria stawia włoski tor wśród najtrudniejszych w kalendarzu SEAT-a. Tutaj liczy się szybki start i refleks.

Stian Paulsen (Stian Paulsen Racing), mimo iż utracił swoje prowadzenie na Paul Ricard, tutaj da z siebie wszystko. Jego statystyki stoją za nim murem: 4 podia i 2 zwycięstwa z 6 wyścigów są miażdżące, jednak na Paul Ricard wyprzedził go Niels Langeveld z Baporo Motorsport. Langeveld zgromadził 3 triumfy, 2 Pole Positions i 3 miejsca na podium. Mikel Azcona (PCR Sport) jest na trzecim miejscu i nie będzie miał łatwego startu na torze Mugello z powodu nałożonej kary. SEAT Leon Eurocup na torze Paul Ricard udowodnił, że poziom emocji tegorocznych zawodów wciąż rośnie.

Niels Langeveld (Baporo Motorsport) ma na koncie 108 punktów i jest śledzony przez Stiana Paulsena (Stian Paulsen Racing) ze 105. punktmami oraz  Mikela Azcona (PCR sport) z 92. punktami. Francuzka Lucile Cypriano (JSB Competition) jest piąta w tabeli z 61. punktami i nie schodzi z pozycji lidera w "Ladies Trophy".

Trening na torze Mugello rozpoczyna się w piątek 15 lipca z dwoma sesjami po 30 minut, po których następują kwalifikacje. Pierwszy wyścig odbywa się w sobotę o 17.30 a drugi w niedzielę o godz. 13.00.

"Dojeżdżamy do połowy zawodów SEAT Leon Eurocup – nadal z poczuciem podniecenia i entuzjazmu, z którym zaczęliśmy. Kierowcy dostarczają nam mnóstwo intensywnych wrażeń i akcji w całej serii. W ten weekend tak samo będzie na torze Mugello; SEAT Leon Eurocup pojawi się tam po raz pierwszy co w połaczeniu z faktem, że jest to wymagające miejsce, jeszcze bardziej podnosi poziom emocji - powiedział Jaime Puig, Dyrektor SEAT Sport.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki