pl:company:Aktualności:Samochody:SEAT wzmocni ofensywę w segmencie SUV PL/PL

POWIĘKSZENIE OFERTY

SEAT wzmocni ofensywę w segmencie SUV

Gama modeli SEAT-a nie przestaje się rozszerzać. Firma wzmocni ofensywę rozpoczętą modelem Ateca dzięki premierze trzeciego SUV-a, który zostanie też modelem flagowym marki SEAT. Nowy SUV będzie pozycjonowany w segmencie powyżej udanego modelu Ateca i będzie dostępny w wersji 5-o i 7-o miejscowej. W salonach będzie go można zobaczyć w 2018 roku.

Nowy SUV będzie pozycjonowany w segmencie powyżej modelu Ateca i zostanie modelem flagowym marki SEAT.

Wcześniej, w drugiej połowie bieżącego roku, SEAT wprowadzi na rynek model Arona, kompaktowy crossover produkowany w zakładzie w Martorell na tej samej płycie podłogowej, co model Ibiza. Zapowiedziany dziś SUV będzie produkowany w zakładach Volkswagena w Wolfsburgu, co zwiększy zakres synergii w Grupie dzięki maksymalizacji wykorzystania płyty podłogowej MQB A2, która jest już tam montowana.

Prezes SEAT-a, Luca de Meo, wyraził  zadowolenie z nowego SUV-a:
„Dzięki temu modelowi zdobędziemy nowych klientów, wzmocni się wizerunek naszej marki, a sam SUV będzie miał ogromny wpływ na generowaną przez nas marżę. Będzie on zaprojektowany w Barcelonie, a produkowany w Niemczech. Produkcja w Wolfsburgu, głównej siedzibie Grupy, wzmocni więzi łączące SEAT-a i Volkswagena”.

Nowy SUV SEAT-a przedłuży kampanię nowych modeli marki poza 2017 rok i przyczyni się do osiągnięcia przez firmę lepszych wyników finansowych w kolejnych latach. Nowy model został zapowiedziany w trakcie prezentacji wyników finansowych spółki. Odnotowała ona najlepsze wyniki finansowe w swojej historii z zyskiem za 2016 rok na poziomie 143 milionów euro.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki