pl:company:Aktualności:Samochody:Seat promuje innowacje i zrównoważony rozwój PL/PL

Stworzone w Barcelonie

Metropolis: Nowe laboratorium w Barcelonie – już w 2017 roku!

Barcelona, 19/12/2016 r. – Rada Barcelony i SEAT zawarli umowę, której celem jest wspólne promowanie innowacji, zrównoważonego rozwoju, mobilności, realizacji projektów biznesowych i konkurencyjności przemysłu. Podczas zorganizowanej w Ratuszu uroczystości, porozumienie parafowali: burmistrz Ada Colau i prezes SEAT-a Luca de Meo. 

Celem tej umowy jest wykorzystanie wiedzy SEAT-a w dziedzinie mobilności, badań i rozwoju i wdrożenie jej do miasta – tak, aby usprawnić jego pracę i polepszyć jakość życia. Takie działanie daje podstawę do stymulowania aktywności gospodarczej i biznesowej. SEAT, Rada Miasta, środowisko akademickie i mniejsze przedsiębiorstwa będą mogły wymieniać się doświadczeniami, co korzystne wpłynie na rozwój Barcelony.  

Pierwszym projektem, który powstanie dzięki tej współpracy jest laboratorium – Metropolis. Szósta placówka tego rodzaju, należąca do Volkswagen Group, będzie miała swoją siedzibę w Barcelonie, a kierować nią będzie SEAT. 50 wysoko wykwalifikowanych inżynierów i specjalistów zajmie się szukaniem inteligentnych rozwiązań, które w przyszłości poprawią naszą mobilność.

Realizację Metropolis: Lab Barcelona zaplanowano na 2017 rok. W pierwszym roku swojej działalności centrum zatrudni ponad 20 specjalistów, a w ciągu najbliższych lat zespół zostanie powiększony do 50 osób. Nad czym będą pracować? Nad mobilnością i rozwojem aplikacji. Stworzone rozwiązania mają być wykorzystywane przez wszystkie marki należące do Volkswagen Group. Do tej pory koncern ma 5 takich laboratoriów: dwa w Wolfsburgu i po jednym w Berlinie, Monachium i San Francisco.

Barcelona na czele innowacji!

Umowa między SEAT-em i Radą Barcelony ma również na celu promowanie innowacji. W jaki sposób będą to robić? Dzięki zastosowaniu specjalnych testów terenu, digitalizacji czy wymianie informacji między działem badań i działem rozwoju. Pomoże im również środowisko akademickie.

Burmistrz Barcelony Ada Colau wskazała, że innowacje w przemyśle samochodowym zawsze zaczynają się od wspólnej pracy nad sposobami na racjonalne wykorzystanie samochodów w dużych miastach. A także od promowania zrównoważonej mobilności, zerowej emisji zanieczyszczeń czy poprawy bezpieczeństwa w celu zmniejszenia wypadków drogowych. Colau pozytywnie wypowiedziała się na temat powstania nowego laboratorium. Podkreśliła również, że Barcelona ze wszystkich miast w Hiszpanii, może pochwalić się największą liczbą samochodów o napędzie elektrycznym. Dzięki temu w mieście znacznie zmniejszył się poziom hałasu, toksyn czy zużycia energii. Miasto właśnie przedłużyło o kolejne dwa lata umowę z LIVE Platform, dzięki której zacieśniła się współpraca między władzami samorządowymi a sektorem prywatnym.

Prezes SEAT-a, Luca de Meo podkreślił zaangażowanie firmy w rozwój Barcelony mówiąc: „Chcemy potwierdzić naszą determinację w dążeniu do poprawy mobilności w mieście, które pokazuje się światu jako ośrodek innowacji i jest doskonałym miejscem na wdrażanie nowych ekosystemów”.  „To wspaniała wiadomość, że udało nam się doprowadzić do powstania laboratorium w Barcelonie, która specjalizuje się w systemach zarządzania ruchem oraz cyfrowym monitorowaniu pojazdów”, dodaje de Meo.

Dzięki tej umowie firma konsoliduje swoje wieloletnie przywiązanie do miasta, które odzwierciedlało się w różnych inicjatywach związanych ze stolicą Katalonii.

Jedną z najnowszych jest zrealizowanie, jedynego takiego, ośrodka badawczego, który bada poziom miejskiej mobilności – projekt stworzony we współpracy CARNET-u, UPC i Volkswagen Group Research. Inne inicjatywy to: stworzenie Akceleratora specjalizującego się w przemyśle samochodowym i mobilności, powołanie Rady Mobilności w Barcelonie czy platformy LIVE. Firma promuje też ideę produkcji samochodów zasilanych gazem CNG – SEAT posiada już trzy modele, które wykorzystują tę technologię: 5-drzwiowego Leona, Leona ST i Mii. W 2019 koncern rozpocznie produkcję swojego pierwszego samochodu elektrycznego. 

 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki