pl:company:Aktualności:Samochody:Życiowy Partner, Prawdziwy SUV PL/PL

Życiowy Partner, Prawdziwy SUV

Barcelona, 06/06/2016 – Nowy SEAT Ateca to idealny partner dla osób prowadzących barwny i aktywny tryb życia. Jest pierwszym SUV-em hiszpańskiej marki, któremu za sprawą unikalnego charakteru i niezwykłej wszechstronności, nie sposób się oprzeć. Jego design łączy w sobie użyteczność i wyrafinowanie, a wysokiej jakości wnętrze sprawia, że każda podróż staje się wielką przyjemnością. Komfort i bezpieczeństwo jazdy gwarantuje szeroki  wachlarz najnowszych technologii i systemów assistance, co stawia Atecę na pozycji jednego z najbardziej innowacyjnych SUV-ów w tym segmencie. Dodajmy do tego wyjątkową jakość, precyzję wykonania i bardzo atrakcyjny stosunek jakości do ceny , a mamy już pewność, że Ateca to kolejny, wspaniały przedstawiciel marki SEAT. 

“Nowy SEAT Ateca odgrywa kluczową rolę w nowej strategii naszej marki, mającej na celu nieustanny rozwój i stałe zwiększanie zysków. Dzięki nowemu SUV-owi, firma SEAT zyskuje pewność, że obecny wzrost będzie kontynuowany, a wizerunek samej marki wzmocni się jeszcze bardziej” – powiedział Luca de Meo, Prezes Komitetu Wykonawczego SEAT, S.A. „Oznacza to również start największej, jak do tej pory, ofensywy SEAT-a na rynku, na którym najszybciej rozwija się właśnie segment SUV-ów. Ateca symbolizuje wielki krok w przyszłość dla całej firmy. Stanie się trzecim jej filarem, zaraz obok rodzin modeli Ibiza i Leon”.

SEAT Ateca wjedzie na rynki w Niemczech i Hiszpanii tuż przed rozpoczęciem lata. Następnie pojawi się też w innych krajach. Modele auta będą dostępne z silnikami benzynowymi i diesla, o mocy od 85 kW/115 KM do 140 kW/190 KM, z napędem na pierwszą oś lub obie, manualną skrzynią biegów lub DSG. Gama dostępnych opcji technologicznych nowego modelu Ateca rozciąga się szeroko - od pełnych reflektorów LED, poprzez szerokie portfolio systemów assistance, jak innowacyjny Traffic Jam Assist i najnowszy Emergency Assist, aż po pakiet najnowszej generacji systemów rozrywki i informacji z 8-calowymi ekranami dotykowymi i technologią Full Link. Trzy dostępne wersje wyposażenia oferują kolory i materiały najwyższej jakości, które przypadną do gustu każdemu kierowcy. Ten najbardziej wymagający, zaspokoi z pewnością wyrafinowany model Ateca XCELLENCE. 

“Nowa Ateca to prawdziwy SUV z silnym DNA SEAT-a. Jest wprost stworzony do miasta, ale świetnie spisuje się także w dzikich terenach. Oferuje świetne doznania podczas jazdy, które wspierane są gamą nieocenionych rozwiązań w obszernych pakietach technologicznych” – powiedział Dr Matthias Rabe, wiceprezydent SEAT, S.A., odpowiedzialny za Badania i Rozwój. „Dzięki dużej pojemności bagażnika, Ateca oferuje najlepsze w swojej klasie funkcjonalności, skupione na zapewnieniu jak największego komfortu podczas jazdy. Nadaje też kompletnie nowego znaczenie komunikacji za sprawą innowacyjnego, 8-calowego ekranu dotykowego, najeżonego rozwiązaniami z zakresu rozrywki, informacji i nawigacji jak na przykład SEAT Full Link system - unikalna technologia naszej marki”.

Zgodnie z tradycją marki SEAT, zagadkę znaczenia słowa Ateca, rozwiążemy spoglądając na mapę Hiszpanii. Dokładnie tak nazywa się wieś, leżąca na zachód od Saragossy, w samym centrum Półwyspu Iberyjskiego.   

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki