pl:company:Aktualności:Samochody:SEAT Alhambra – Rodzinny Minivan / MPV PL/PL

 SEAT Alhambra – Rodzinny Minivan

SEAT Alhambra to van, który odniósł ogromny sukces sprzedażowy w Europie. Ten samochód to prawdziwie rodzinne auto, które pozwala na wygodny i bezpieczny przewóz całej rodziny.

SEAT Alhambra, czyli jeden z największych.

SEAT Alhambra zadebiutował w salonach w 1996 roku i odniósł bardzo duży komercyjny sukces. Stało się tak dlatego, że auto odpowiadało na potrzeby europejskich rodzin. Samochód był chętnie kupowany przez duże rodziny, które potrzebowały wygodnego środka transportu. 7-osobowy SEAT Alhambra pozwalał na dalekie podróże całej rodziny . W dodatku, z dużym bagażem. Starannie zaprojektowane drzwi boczne i tylne zapewniały świetny dostęp do wnętrza kabiny oraz do bagażnika.

Producent starannie dobierał jednostki napędowe. Spalanie SEAT-a Alhambra było na tyle niskie, że codzienna eksploatacja samochodu nie była uciążliwa dla domowego budżetu.

Na przestrzeni lat szczególnie cenione przez użytkowników były jednostki napędowe z rodziny TDI (wysokoprężne), które cechowały się bardzo niskim zużyciem paliwa.

Auto zawsze wyposażane było w najnowsze dostępne wyposażenie z dziedziny bezpieczeństwa. Miejsce kierowcy zaprojektowano z dużą starannością, dzięki czemu nawet bardzo dalekie podróże nie były męczące. Dużym atutem samochodu zawsze była świetna widoczność we wszystkie strony, dzięki dużym przeszkleniom.

Samochód posiadał również rozwiązania techniczne opracowane przez inżynierów Volkswagena. Wcześniej sprawdzone w innych markach rozwiązania miały kluczowy wpływ na niezawodność, a to przekładało się na niskie koszty eksploatacji pojazdu.

Na uwagę zawsze zasługiwała interesująca linia nadwozia. SEAT Alhambra zerwał z typową dla samochodów typu van "pudełkowatą stylistyką". Alhambra udowodniła, że duży pojazd rodzinny może mieć dynamiczną, atrakcyjną wizualnie sylwetkę.

W 2020 roku produkcja samochodu SEAT Alhambra została zakończona. Jednak posiadacze tego auta mogą dalej kupować oryginalne części i serwisować pojazd w autoryzowanych stacjach obsługi SEAT-a.

SEAT ma także w swojej ofercie interesujące pojazdy, które są w stanie zastąpić SEAT-a Alhambrę.  

1 generacja SEAT-a Alhambra

1 generacja SEAT-a Alhambra była produkowana w latach 1996 - 2010. Auto powstało jako owoc współpracy trzech firm: Volkswagen, SEAT i Ford. W 2000 roku pojazd został poddany faceliftingowi.

5-drzwiowy van SEAT Alhambra był wyposażany w cztery silniki benzynowe (1.8l 150 KM, 2.0l 115 KM, 2.8l 174 KM i 204 KM) i sześć wysokoprężnych (1.9 TDI 90,110, 115, 130 i 150 KM, 2.0 TDI 140 KM). Z silnikami współpracowały 5- i 6-biegowe skrzynie manualne oraz 4- i 5-biegowe skrzynie automatyczne. Auto mierzyło 4620 mm długości, 1810 mm szerokości, 1762 mm wysokości, a jego rozstaw osi wynosił 2841 mm.

2 generacja SEAT-a Alhambra

2 generacja SEAT-a była produkowana w latach 2010 - 2020. Samochód miał bardzo nowoczesne nadwozie, które przyciągało uwagę szeregiem śmiałych linii podkreślających urodę świateł przednich, atrapy chłodnicy, okien oraz tylnych lamp. Auto wyposażano w szereg nowoczesnych systemów bezpieczeństwa oraz wsparcia kierowcy. Samochód był jednym z pierwszych na świecie w tej klasie, który otrzymał przednie reflektory wykonane w technologii LED.

Samochód był napędzany przez 2 silniki benzynowe (1.4 TSI 150 KM, 2.0 TSI 220 KM) oraz 3 silniki wysokoprężne (2.0 TDI 144, 170 i 177 KM). Mierzył 4854 mm długości, 1902 mm szerokości, 1720 mm wysokości, a jego rozstaw osi to 2920 mm.

Części i serwis SEAT-a Alhambra

SEAT zapewni wieloletni dostęp do oryginalnych części zamiennych przeznaczonych do modelu SEAT Alhambra. Oryginalne części i akcesoria można dalej kupować w salonach SEAT-a, a pojazdy można dalej serwisować w ASO SEAT.

Co dalej z SEAT-em Alhambra?

Produkcja SEAT-a Alhambra została zakończona w 2020 roku. Decyzja ta została podjęta w związku z obowiązującymi na rynku trendami. Większość europejskich rodzin poszukujących auta rodzinnego skłania się obecnie ku zakupowi SUV-a. To auto bardziej atrakcyjne stylistycznie niż van. Zapewnia ono także dużą ilość przestrzeni w środku, jest bardzo nowoczesne, bezpieczne i oszczędne. Poszukujących innego typu nadwozia może skłonić do siebie także samochód typy kombi.

W ofercie SEAT-a znaleźć można zarówno modele SUV-ów, takich jak 7-osobowy Tarraco czy też 5 osobowa Ateca, jak również kombi – SEAT Leon Sportstourer z bagażnikiem do 620 litrów i przestronnym wnętrzem. Te auta doskonale zastąpią SEAT-a Alhambra. 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki