pl:company:Aktualności:Samochody:10 najbardziej spektakularnych dróg na świecie PL/PL

Podróże pełne przyjemności

10 najbardziej spektakularnych dróg na świecie

Martorell, 21/10/2016 – Niektóre znajdują się niewyobrażalnie wysoko. Otulają zakrętami górskie szczyty, dostarczając kolejnych zwrotów akcji. Inne rozciągają się przez tysiące kilometrów, przebiegając przez parki, góry i doliny. Niektóre swoim wyjątkowym urokiem przenoszą do tajemniczej krainy nastrojowości i romantyzmu. To, co je łączy to ich spektakularna wyjątkowość. Poniżej prezentujemy subiektywną listę 10 najbardziej wyjątkowych dróg na świecie. Twoją najlepszą drogą jest pewnie ta, dzięki której możesz cieszyć się z jazdy. Przegląd zaczniemy od Rumunii.

1) Transfagarasan, Rumunia. 9 modeli SEAT-a Leon CUPRA wyruszyło w podróż jedną z najpiękniejszych dróg w Europie. Wijące się przez 90 km serpentyny oplatają skaliste wzgórza Karpat. Kierując się po ich krzywiznach, można natrafić na tajemniczą fortecę Poenari, która prawdopodobnie zainspirowała Brama Stokera do napisania słynnego „Draculi”. Jeśli chcesz zwiedzić to zamczysko i odkryć sekrety jego lochów, musisz dobrze zaplanować swoją podróż. Rumuńska trasa od końca października do czerwca jest spowita śniegiem, co powoduje jej całkowitą nieprzejezdność.

2) Stelvio Pass, Włochy. Biegnąca na wysokości 2 757 m jest najwyższą przejezdną przełęczą we włoskich Alpach Wschodnich. Poza bajecznym krajobrazem znana jest również ze swojego 24-kilometrowego odcinka, który liczy aż 48 ponumerowanych zakrętów – o średnim nachyleniu sięgającym 7,6%. Fani kolarstwa doskonale znają tę drogę. Oglądając Giro d’Italia, mogą podziwiać zmagania zawodników, którzy próbują pokonać Stelvio Pass – najtrudniejszy etap wyścigu.

3)Furka Pass, Szwajcaria. Trasa ta zyskała na popularności w 1964 r., kiedy do kin weszła kolejna część przygód agenta 007 – „Goldfinger”. Furka Pass ciągnie się przy drodze nr 19 i jest jedną z 30 najwyższych dróg górskich w Europie. Jej położenie w samym środku Alp Szwajcarskich gwarantuje niezapomniane widoki – podczas jazdy można rozkoszować się zapierającym dech w piersiach lodowcem Rodanu.

4)Route Napoléon, Francja. Droga o długości 325 km jest aktualnie częścią trasy N85, która prowadzi do Paryża. Ciągnie się od Golfe-Juan na Riwierze aż do Grenoble, przecinając region Prowansji, Alp, Laurowego Wybrzeża i Rodanu. Swoją nazwę zawdzięcza Napoleonowi, który podobną trasę pokonał, aby odzyskać tron po roku na emigracji. Ta malownicza trasa mknie przez kilka głównych dróg i przechodzi przez niewielkie, urokliwe miasteczka.

5)Romantic Road, Niemcy. Ten marzycielski szlak dla romantyków wiedzie od Würzburga do Füssen. Przez 400 km przecina około 60 bawarskich miast, w których można się zatrzymać, by podziwiać zabytkowe kościoły, katedry czy zamki. Na jej trasie znajdują się klasztory, urokliwe średniowieczne wioski, jak również winnice i pogórze.

6)Desfiladero de la Hermida, Hiszpania. Ta 21-kilometrowa trasa jest najdłuższym wąwozem w Hiszpanii. Znajduje się tam kilka punktów widokowych, z których można podziwiać fantastyczne krajobrazy stromych wapiennych skał. Niektóre z nich wznoszą się na wysokość nawet 600 metrów.

7)Atlanterhavsveien, Norwegia. Biegnie tylko przez 8,72 km i łączy kilka małych wysp ośmioma mostami. Norwegowie uważają tę drogę za najlepszą budowlę stulecia. Natomiast brytyjski „The Guardian” uznał ją za najlepszą na świecie trasę na przejażdżkę samochodową. 

8) Ruta 40, Argentyna. Jedna z najwyższych dróg na świecie. Znajduje się 5000 metrów nad poziomem morza na przełęczy Abra del Acay. Rozciąga się z południa na północ, a jej długość sięga 5200 km. Biegnie równolegle do And, przemierzając 21 parków narodowych i 18 głównych rzek. Po przekroczeniu granic południowej Patagonii staje się jedną z najbardziej odludnych dróg świata.

9)Great Ocean Road, Australia. Ten 243-kilometrowy odcinek autostrady rozciągający się wzdłuż wybrzeża Australii w stanie Wiktoria, jest największym na świecie pomnikiem ofiar wojny. Trasę, która prowadzi do parków narodowych, wybudowali w hołdzie kolegom powracający z frontu żołnierze. Co roku wielu turystów przemierza tę drogę, by móc napawać się zapierającym dech widokiem London Arch czy kolumn Dwunastu Apostołów. Te naturalne, wapienne i piaskowe formacje skalne ukształtowały się w wyniku erozji na wysokich klifach, stając się jedną z największych atrakcji Australii. Na trasie Great Ocean Road można podziwiać klimatyczne miasteczka rybackie, lasy i parki narodowe.

10)Route 66, USA. Jedna z najbardziej mitycznych dróg na naszej planecie. Znana również jako Mother Road, stała się inspiracją dla wielu filmów, m.in.: „Easy Rider”, „Duel” czy „Grease”. Rozciąga się przez ponad 4000 km, łącząc Chicago z Kalifornią. 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki