pl:company:Aktualności:Firma:Wayne Griffiths receives the Eurostars award PL/PL

Wayne Griffiths otrzymuje nagrodę Eurostars

Wayne Griffiths, Wiceprezes SEAT-a ds. Sprzedaży i Marketingu oraz dyrektor generalny CUPRA, otrzymał nagrodę Eurostars w kategorii “Sprzedaż i Marketing”. Przyznaje ją co roku prestiżowe wydawnictwo Automotive News Europe. Magazyn wyróżnił Griffithsa za jego wkład w uzyskanie przez SEAT-a najlepszych wyników w historii spółki oraz za wprowadzenie na rynek nowej marki CUPRA. Gala wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek 9 września, w przededniu targów motoryzacyjnych IAA 2019 we Frankfurcie. Wzięło w niej udział ponad 70 liderów przemysłu motoryzacyjnego.

Wayne Griffiths podkreślił, że „nagroda jest wyróżnieniem dla całego zespołu SEAT-a za ich ciężką pracę w ciągu ostatnich lat w pozycjonowanie marki na najszybciej rozwijającą się markę w Europie. Ma ona obecnie mocną pozycję i dobre perspektywy na przyszłość. Co więcej, CUPRA przekroczyła wszelkie oczekiwania, osiągając 40% wzrost sprzedaży w pierwszym roku swojego istnienia. Przemysł motoryzacyjny przechodzi całkowitą przemianę, ale my w SEAT-cie mamy podejście i pozycję, która pozwala nam na spoglądanie w przyszłość z optymizmem”.

SEAT bije rekord za rekordem

Wkład Griffithsa jako Wiceprezesa spółki ds. Sprzedaży i Marketingu miał decydujący wpływ na osiągnięcie przez SEAT-a najlepszego wyniku w historii. Zwiększono zysk operacyjny o 33,4% i osiągnięto rekordowy wynik 254 milionów euro. Rekord sprzedaży osiągnięty w 2018 r. oraz reklama modeli z większą marżą podniosło zysk operacyjny SEAT-a. W 2018r. spółka sprzedała w sumie 517.600 samochodów. To oznacza 10,5% więcej niż w 2017 r.

SEAT utrzymuje tę dynamikę w 2019 r., osiągając największy w historii wynik sprzedaży w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku. Dostawy na świecie wzrosły o 8,4% przy wielkości sprzedaży na poziomie 314.300 pojazdów. Nowa marka CUPRA również odnotowała rekord w pierwszej połowie roku, osiągając sprzedaż w wielkości 12.700 samochodów. Stanowi to 73,1% więcej niż w tym samym okresie 2018 r.

Kim jest Wayne Griffiths?

Nagroda została przyznana w ramach targów motoryzacyjnych IAA 2019 we Frankfurcie.

Wayne Griffiths jest Wiceprezesem SEAT-a ds. Sprzedaży i Marketingu od 2016 r., a także dyrektorem generalnym CUPRA i członkiem zarządu marki od 3 grudnia 2018 r. Urodził się w Dukinfield, w Wielkiej Brytanii w 1966 r. Karierę rozpoczął w salonie dealerskim swojego ojca. Potem zaczął studiować w Leeds zarządzanie międzynarodowe i filologię niemiecką.

Z Grupą Volkswagen Griffiths współpracuje od dawna. W 1989 r. rozpoczął pracę dla Audi AG, na dwa lata pomiędzy rokiem 1991 a 1993 przeniósł się do SEAT-a, ale do Audi powrócił. Zajmował tam wiele odpowiedzialnych stanowisk w departamencie handlowym. Został wybrany na asystenta członka zarządu Audi AG odpowiedzialnego za politykę handlową. Od 1997 r. do 1998 r. zarządzał domeną Międzynarodowego Marketingu w Handlu Detalicznym, a od 1998 r. zajmował różne stanowiska w departamencie sprzedaży Audi AG. Od 2005 r. do 2013 r. zarządzał Sprzedażą na rynkach eksportowych Europy.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki