pl:company:Aktualności:Firma:Wayne Griffiths receives the Eurostars award PL/PL

Wayne Griffiths otrzymuje nagrodę Eurostars

Wayne Griffiths, Wiceprezes SEAT-a ds. Sprzedaży i Marketingu oraz dyrektor generalny CUPRA, otrzymał nagrodę Eurostars w kategorii “Sprzedaż i Marketing”. Przyznaje ją co roku prestiżowe wydawnictwo Automotive News Europe. Magazyn wyróżnił Griffithsa za jego wkład w uzyskanie przez SEAT-a najlepszych wyników w historii spółki oraz za wprowadzenie na rynek nowej marki CUPRA. Gala wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek 9 września, w przededniu targów motoryzacyjnych IAA 2019 we Frankfurcie. Wzięło w niej udział ponad 70 liderów przemysłu motoryzacyjnego.

Wayne Griffiths podkreślił, że „nagroda jest wyróżnieniem dla całego zespołu SEAT-a za ich ciężką pracę w ciągu ostatnich lat w pozycjonowanie marki na najszybciej rozwijającą się markę w Europie. Ma ona obecnie mocną pozycję i dobre perspektywy na przyszłość. Co więcej, CUPRA przekroczyła wszelkie oczekiwania, osiągając 40% wzrost sprzedaży w pierwszym roku swojego istnienia. Przemysł motoryzacyjny przechodzi całkowitą przemianę, ale my w SEAT-cie mamy podejście i pozycję, która pozwala nam na spoglądanie w przyszłość z optymizmem”.

SEAT bije rekord za rekordem

Wkład Griffithsa jako Wiceprezesa spółki ds. Sprzedaży i Marketingu miał decydujący wpływ na osiągnięcie przez SEAT-a najlepszego wyniku w historii. Zwiększono zysk operacyjny o 33,4% i osiągnięto rekordowy wynik 254 milionów euro. Rekord sprzedaży osiągnięty w 2018 r. oraz reklama modeli z większą marżą podniosło zysk operacyjny SEAT-a. W 2018r. spółka sprzedała w sumie 517.600 samochodów. To oznacza 10,5% więcej niż w 2017 r.

SEAT utrzymuje tę dynamikę w 2019 r., osiągając największy w historii wynik sprzedaży w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku. Dostawy na świecie wzrosły o 8,4% przy wielkości sprzedaży na poziomie 314.300 pojazdów. Nowa marka CUPRA również odnotowała rekord w pierwszej połowie roku, osiągając sprzedaż w wielkości 12.700 samochodów. Stanowi to 73,1% więcej niż w tym samym okresie 2018 r.

Kim jest Wayne Griffiths?

Nagroda została przyznana w ramach targów motoryzacyjnych IAA 2019 we Frankfurcie.

Wayne Griffiths jest Wiceprezesem SEAT-a ds. Sprzedaży i Marketingu od 2016 r., a także dyrektorem generalnym CUPRA i członkiem zarządu marki od 3 grudnia 2018 r. Urodził się w Dukinfield, w Wielkiej Brytanii w 1966 r. Karierę rozpoczął w salonie dealerskim swojego ojca. Potem zaczął studiować w Leeds zarządzanie międzynarodowe i filologię niemiecką.

Z Grupą Volkswagen Griffiths współpracuje od dawna. W 1989 r. rozpoczął pracę dla Audi AG, na dwa lata pomiędzy rokiem 1991 a 1993 przeniósł się do SEAT-a, ale do Audi powrócił. Zajmował tam wiele odpowiedzialnych stanowisk w departamencie handlowym. Został wybrany na asystenta członka zarządu Audi AG odpowiedzialnego za politykę handlową. Od 1997 r. do 1998 r. zarządzał domeną Międzynarodowego Marketingu w Handlu Detalicznym, a od 1998 r. zajmował różne stanowiska w departamencie sprzedaży Audi AG. Od 2005 r. do 2013 r. zarządzał Sprzedażą na rynkach eksportowych Europy.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki