pl:company:Aktualności:Firma:Gdzie produkowane jest Audi A1? W hiszpańskiej fabryce SEAT-a w Martorell PL/PL

SYNERGIA MAREK

SEAT Martorell rozpoczyna produkcję Audi A1

W Martorell rozpoczęto produkcję nowego Audi A1. Ta sportowa wersja kompaktowego modelu cenionej marki będzie produkowana wyłącznie w fabryce SEAT-a. Zainteresowane nim są wszystkie rynki europejskie, co na pewno zwiększy wolumen eksportowy fabryki, który już teraz osiągnął powyżej 80 %.

Audi powierzyło produkcję A1 zakładom w Martorell dlatego, że produkowany tam wcześniej Audi Q3 cieszył się wielkim powodzeniem. Od połowy 2011 roku linię montażową opuściło aż 800 000 pojazdów. Liczba ta przekroczyła początkowe założenia producenta. Poprzednia generacja Audi A1 była produkowana w Brukseli, a za kolejną edycję Audi Q3 odpowiedzialna będzie węgierska fabryka Györ.

Wiceprezes ds. produkcji i logistyki Dr. Christian Vollmer wyjaśnił, że „najnowszą linię Audi A1 powierzono fabryce w Martorell ze względu na doskonałą pracę całego jej zespołu przy produkcji Audi Q3. Audi A1 będzie produkowany zgodnie z najwyższym standardami jakości i umocni to pozycję fabryki Martorell jako strategicznego miejsca produkcji dla całej sieci Volkswagen Group”

Peter Kössler, członek zarządu ds. produkcji i logistyki w Audi AG powiedział: „W ciągu ostatnich lat wysoce wykwalifikowana załoga fabryki Martorell czuwała nad produkcją Audi Q3. To jej staraniom zawdzięczamy ogromny sukces tego modelu. Fabryka wdrożyła bardzo sprawnie nasze standardy. A najważniejszym dla nas priorytetem zawsze była jakość. Tak, Martorell jest miejscem idealnym do produkcji naszego nowego Audi A1, który ma być jednym ze strategicznych filarów w tym segmencie”.

Nowe Audi A1, drugi, po Audi Q3,  model premium produkowany w Hiszpanii, będzie powstawał w systemie dwuzmianowym na odnowionej Linii 3, przy użyciu platformy MQB A0. To na niej zadebiutował SEAT Ibiza w 2017 roku. Audi A1 przyczyni się do utrzymania wysokiej wydajności obiektu w Martorell. W tej chwili fabryka produkuje najwięcej aut w Hiszpanii.

Co więcej, Audi A1 zwiększy także synergię oraz efektywność produkcji tych modeli SEAT-a, które dzielą z nim platformę. Są to SEAT Ibiza oraz Arona. Załoga fabryki nie tylko produkuje nowy model Audi, ale brała także udział w rozwoju Audi A1. Zdobyła dzięki temu nowe kwalifikacje.  

Martorell, nowe modele w produkcji.

Na produkcji Audi A1 nie kończą się ambitne wyzwania, jakie postawiono przed pracownikami fabryki Martorell. W trakcie ostatnich 18 miesięcy uruchomiła ona produkcję trzech nowych modeli SEAT-a. Na początku 2017 roku w świat wyruszyła piąta generacja modelu Ibiza. Następnie dołączył do niej nowy, miejski crossover SEAT Arona. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu w kolejnych latach można oczekiwać produkcji o dużej skali.

W tym roku zatrudniono na umowę o pracę ponad 500 nowych pracowników. Zwiększenie siły roboczej w fabryce Martorell idzie w parze ze zwiększającą się skalą produkcji i liczbą modeli. SEAT wciąż opracowuje nowe technologie związane między innymi z łącznością pomiędzy autami, przeprowadza coraz szerzej proces digitalizacji firmy, a wreszcie rozpoczyna wkrótce sprzedaż flagowego modelu SEAT-a Tarraco. 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki