pl:company:Aktualności:Firma:Odkrywanie samochodu wszystkimi pięcioma zmysłami. PL/PL

Odkrywanie samochodu wszystkimi pięcioma zmysłami

Martorell, 21/01/2016. – Mimo iż gama lakierów SEAT-a posiada szeroki wachlarz pięknych odcieni, jego zespół projektantów wciąż wymyśla nowe możliwości. Zmysły, intuicja i wyobraźnia – to ich jedyne narzędzia w tworzeniu samochodowej przyszłości. Kolory, które kreują, uwodzą swoim pięknem każdego kierowcę.


„Nasza praca zaczyna się już na 3 lata przed rozpoczęciem produkcji samochodu. Najpierw przyglądamy się trendom na rynku oraz analizujemy ich przyszłość, a następnie tworzymy nowe mieszanki i decydujemy, które z nich będziemy rozwijać” – mówi Jordi Font, szef Działu Projektowania Kolorów.


Przygotowanie nowego koloru nie jest takie proste – to długi i pracochłonny proces, w którym nic nie podlega przypadkowi. Przed wjechaniem modelu na taśmy montażowe projektanci przygotowują ponad 100 propozycji nowych lakierów. Na tym nie koniec – „przy testowaniu nowego lakieru zużywamy ponad 1 000 litrów farby, tylko po to, by zobaczyć końcowy wynik na nadwoziu – sprawdzić, jak prezentuje się w prawdziwym świetle słonecznym”. Każdy model otrzymuje aż 7 warstw lakieru – by podnieść jego jakość, atrakcyjność i  wytrzymałość na warunki atmosferyczne.


Mówiąc o przyszłych trendach, Jordi Font zauważa, że „dotychczas samochody posiadały bardzo szeroki zakres kolorów, lecz teraz moda zmierza w bardziej wyrafinowane odcienie - z większą ilością efektów kolorystycznych. To również kierunek, w którym podąża SEAT”.


Dział Projektowania Kolorów musi polegać na swoich zmysłach: „W codziennej pracy naszymi narzędziami są zmysły, ponieważ projektujemy emocje. To prawda, że wszystkie kolory już istnieją, lecz trzeba nadać im charakter i niepowtarzalną osobowość” - dodaje Jordi Font.

 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki