pl:company:Aktualności:Firma:Earth Day PL/PL

Pracownicy SEAT-a zatrzymują się dla Ziemi

SEAT jest zaangażowany w realizację celów klimatycznych Porozumienia Paryskiego. W Dniu Ziemi rozpoczęliśmy globalną inicjatywę podnoszącą świadomość ekologiczną #Project1Hour — 15 tys. pracowników SEAT-a miało godzinną przerwę od pracy, aby zastanowić się, jak wspólnie przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Efektem były pomysły konkretnych działań, które można od razu wprowadzić do codziennego planu dnia.

Nasi pracownicy znaleźli rewelacyjne rozwiązania, które przyczynią się do zmniejszenia indywidualnej emisji CO2. Jak chcą zadbać o klimat? Jeżdżąc elektrycznymi samochodami, rezygnując z papieru, unikając wody w plastikowych butelkach, korzystając z energii od dostawców, którzy pozyskują ją z odnawialnych źródeł, instalując panele słoneczne na domach, rezygnując z podróży samolotem i ograniczając spożycie mięsa.

Z okazji Dnia Ziemi zapoczątkowaliśmy globalną inicjatywę #Project1Hour.

Jako wiodąca firma w branży motoryzacyjnej ponosimy oczywistą odpowiedzialność za środowisko. Nasz cel jest jasny: chcemy osiągnąć założenia Zielonego Ładu i stać się firmą neutralną pod względem emisji CO2 do 2050 roku. Aby zrealizować ten plan, musimy się przesiąść na auta elektryczne. W elektromobilną transformację SEAT-a i CUPRY zainwestowaliśmy już 5 mld euro. Stawiając kraj na elektryczne koła, chcemy przewodzić przemysłowej, technologicznej i ekologicznej transformacji Hiszpanii. Inicjatywa #Project1Hour i zaangażowanie wszystkich naszych 15 tys. pracowników pokazują, że realnie walczymy ze zmianami klimatu. Działając wspólnie, możemy chronić planetę i przygotować lepszą przyszłość dla młodych ludzi — powiedział Wayne Griffiths, prezes SEAT-a i CUPRY.

Inicjatywa #Project1Hour to wspaniała okazja dla każdego naszego pracownika, aby bezpośrednio zaangażować się w walkę ze zmianami klimatycznymi. Pracownicy SEAT-a są wspaniali, więc zależy nam, aby jeszcze bardziej uwrażliwić ich na to, jak wielką odpowiedzialność w zakresie dbania o środowisko ponosimy jako firma. Każdy z nas powinien być ekologicznym ambasadorem — powiedział Xavier Ros, wiceprezes SEAT-a ds. zasobów ludzkich.

Uczmy się razem i podnośmy świadomość o zmianach klimatycznych

Pracownicy dowiedzieli się, w jaki sposób sami mogą ograniczyć emisję CO2 i jak przeciwdziałać zmianom klimatu.

Podczas Dnia Ziemi wszyscy pracownicy SEAT-a na godzinę wstrzymali swoją aktywność, zarówno w biurze, w domu, gdzie wielu pracuje zdalnie, jak i na linii produkcyjnej, aby wziąć udział w inicjatywie #Project1Hour i zająć się kwestiami ochrony klimatu. Warsztaty były okazją do zdobycia wiedzy na temat zmian klimatycznych i ich wpływu na naszą planetę, a przede wszystkim do przedstawienia pomysłów na zmniejszenie indywidualnego śladu węglowego zarówno w pracy, jak i w domu. Projekt ten realizuje zobowiązanie SEAT-a i Grupy Volkswagen do dbałości o planetę i środowisko naturalne.

Dzień mobilizacji dla całej Grupy Volkswagen

#Project1Hour to inicjatywa na rzecz środowiska, która stanowi część międzynarodowej akcji promowanej przez Grupę Volkswagen. Ponad 15 tys. pracowników SEAT-a dołączyło w ten sposób do 660 tys. pracowników koncernu, którzy wspólnie walczą ze zmianami klimatycznymi. To pozwoli realnie zmniejszyć wpływ branży motoryzacyjnej na klimat.

Strategia zrównoważonego rozwoju SEAT-a

SEAT jest zaangażowany w realizację celów Porozumienia Paryskiego. Chcemy stać się firmą neutralną węglowo do 2050 roku. Aby to osiągnąć, zainicjowaliśmy własną misję środowiskową Move to ZERØ, która realizuje ambitny program dekarbonizacji w całym cyklu życia produktów i powiązanych usługach. Już na etapie projektowania wprowadzamy rozwiązania z zakresu elektromobilności. Nowe w 100% elektryczne samochody SEAT-a i CUPRY pozwolą nam to osiągnąć. Inicjatywa #Project1Hour dodatkowo zwiększa zaangażowanie firmy w ochronę naszej planety przed zmianami klimatycznymi i globalnym ociepleniem.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki