pl:Serwis:Parts:Oryginalne części zamienne :Płyny chłodnicze PL/PL

CZĘŚCI ORYGINALNE

PŁYNY CHŁODNICZE

CZY WIESZ, ŻE...

Płyn chłodniczy to znacznie więcej niż ochrona przed zamarzaniem. Chroni on silnik przed korozją wewnętrzną i temperaturami ponad 2000° C, przez szybkie rozpraszanie ciepła. Pracując w systemie zamkniętym, pod ciśnieniem, do 100 litrów płynu chłodzącego na minutę krąży wewnątrz silnika typowego samochodu rodzinnego, system ten powinien być więc regularnie sprawdzany pod kątem odporności na zamarzanie, poziomu płynu chłodzącego i wszelkich wycieków. 

ORYGINALNY PŁYN CHŁODNICZY G13 SEAT

Opracowany specjalnie do silników SEAT, płyn chłodniczy G13 zapewnia ochronę przed zamarzaniem do -40° C i zwiększa temperaturę wrzenia układu chłodzenia do 135° C, co zapobiega parowaniu płynu chłodzącego w wysokich temperaturach. Zawiera specjalne substancje, które tworzą powłokę ochronną na powierzchniach metalowych systemu, zapobiegając korozji. To również skutecznie zapobiega osadzaniu się kamienia i nadmiernej kwasowości.

Podobnie jak wszystkie oryginalne części SEAT, tworzony jest z myślą o spełnieniu wymogów technicznych, jakie stosujemy w naszych nowych autach, zapewniając bezpieczeństwo, niezawodność i wydajność.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!