pl:Świat SEAT-a:SUV Cars PL/PL

Poznaj auta typu SUV marki SEAT

Czym jest samochód typu SUV?

Skąd wzięła się nazwa SUV? To skrót od angielskich słów Sport Utility Vehicles, czyli samochody sportowo-użytkowe. Samochody osobowe SUV powstały z myślą o tych rodzinach i tych osobach, które lubią aktywnie wypoczywać i potrzebują do tego odpowiedniego środka transportu. Dodajmy – wielozadaniowego środka transportu, o dzielności większej niż typowe auto osobowe, pozwalającego na wyjazd poza miasto, jazdę po drogach gorszej jakości czy w tereny podgórskie.

Standardowy samochód rodzinny pozwala na wygodny transport 5 dorosłych osób. Zapewnia bezpieczeństwo, wygodę i komfort, także na długich trasach. Samochód rodzinny z nadwoziem kombi jest w stanie także zapewnić odpowiednią ilość miejsca na bagaż dla osoby albo rodziny, która lubi aktywne wyjazdy za miasto.

Nie zawsze jednak na naszej drodze spotykamy asfalt, czasami może to być mniej przyjazny nawierzchnia. W takich sytuacjach sprawdzają się samochody terenowe.

Czym jest samochód typu SUV? Jeżeli zastanawialiście się, czytając poprzedni akapit, tutaj znajdziecie odpowiedź. To wypadkowa standardowego samochodu rodzinnego i auta terenowego. Samochody SUV cechują się następującymi cechami: 
 

  • Oferują przestrzeń, porównywalną z samochodami kombi. Zarówno przestrzeń w kabinie, jak i przestrzeń bagażową. Górna część dachu jest prosta, a z tylu auta znajduje się szeroka, podnoszona do góry klapa zapewniająca wygodny dostęp do przestrzeni bagażowej. Prosty dach auta zapewnia możliwość wygodnego podróżowania przez osoby wysokie.

  • Zapewniają wysoką dzielność na drogach niskiej jakości dzięki wyższemu prześwitowi i osłonom wrażliwych elementów (silnik, filtr cząstek stałych, skrzynia biegów itd.).

  • Opcjonalnie montowany napęd na obie osie (elektronicznie sterowany) wydajnie poprawia bezpieczeństwo na drogach mokrych, sypkich, śliskich, pokrytych śniegiem i lodem.

  • Wygląd nadwozia jest stylizowany na auto terenowe, dzięki czemu samochody są nowoczesne i ponadczasowe.

  • Wyposażenie auta nie odbiega niczym od wyposażenia nowoczesnego auta osobowego średniej albo wyższej klasy.

  • Dodatkowo stosuje się aktywne systemy bezpieczeństwa zaprojektowane z myślą o SUV-ach, na przykład układ kontroli zjazdu ze wzniesienia.

  • SUV sprawdza się doskonale także podczas jazdy po mieście.

  • W europejskich SUV-ach stosuje się oszczędne napędy, które sprawiają, że nawet duży SUV zużywa niewiele paliwa.

Samochody SUV mogą powstawać jako samodzielne konstrukcje, ale najczęściej buduje się je na płytach podłogowych istniejących modeli klasy B, C i D, projektując nowe nadwozie.

Czym różni się SUV od crossovera?

Crossover to auto, które łączy w sobie wpływy z kilku klas samochodów. Może zatem mieć wygląd terenówki, ale opadającą ku tyłowi linię dachu, jak w coupe, i mały bagażnik. Może być hatchbackiem osadzonym na podwoziu z wyższym prześwitem. 

Standardowy SUV ma prosty dach i pięciodrzwiowe nadwozie z tylną klapą, jak w kombi, a jego wygląd przypomina auto terenowe. Często jest wyposażany w napęd na obie osie. Niektóre modele SUV-ów (na przykład amerykańskie) są budowane na ramie, jak typowe auta terenowe. W Europie nie stosuje się tego rozwiązania. Tutaj zdecydowana większość SUV-ów opiera się o nadwozie samonośne.

Modele SUV SEAT-a

Nasza oferta modeli SUV obejmuje takie samochody, jak Crossover SUV SEAT Arona, nasz pierwszy SUV SEAT Ateca oraz duży SUV - SEAT Tarraco . Każdy z tych nowych samochodów oferuje coś innego, więc z pewnością znajdziesz odpowiedni pojazd, który spełni Twoje potrzeby.

Poznaj nasze modele SUV-ów tutaj.

Crossover SUV (Mały SUV) – SEAT Arona

SEAT Arona jest crossoverem SUV powstałych z myślą o odważnych. Arona jest nieco bardziej kompaktowym pojazdem, ale nie ma to wpływu na jej styl i moc. Dzięki niewielkim jak na SUV-a rozmiarom, Arona jest idealnym modelem do jazdy w ciasnych ulicach miast w ciągu tygodnia, a w weekend do ucieczki na wieś.

Od czasu premiery w listopadzie 2017 roku, Crossover SUV SEAT Arona szybko zyskał popularność, zarówno w prasie motoryzacyjnej, jak i wśród publiczności. Nagrodzona przez magazyn What Car? w 2018 roku nagrodą dla Najlepszego Małego SUV-a w Wielkiej Brytanii, Arona jest dostępna z szeroką gamą atrakcyjnego wyposażenia standardowego.

W standardowym wyposażeniu tego nowego samochodu mieści się system przeciwzderzeniowy Front Assist, elektrycznie sterowane szyby przednie i tylne, system multimedialny z ekranem dotykowym o przekątnej 8,25 cala oraz manualna klimatyzacja Climatic. W wyższych wersjach wyposażenie jest znacznie bogatsze. Całość była projektowana z myślą o kierowcy, co oznacza, że wszystko, czego potrzebujesz na co dzień, znajdziesz w modelu SEAT Ateca.

Miejski SUV SEAT Ateca

Świat poznał SEAT-a Ateca podczas Genewskich Targów Motoryzacyjnych w 2016 roku i od tamtej pory odnosi on ogromne sukcesy. Po premierze we wrześniu 2016 roku, nasz pierwszy SUV zdobył liczne nagrody za osiągi, design i funkcje. W Wielkiej Brytanii przez dwa lata z rzędu zdobywał nagrodę Named Best SUV by What Car? (Najlepszy Mały SUV w 2017 roku i Najlepszy Rodzinny SUV poniżej 20000 funtów w 2018 roku).

Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych modeli w ofercie SEAT-a, gwarantując stylowy wygląd i doskonałe wyposażenie. Pojazd jest również dostępny z napędem 4Drive (napęd na cztery koła 4x4), dzięki czemu jest gotowy na wszystko.

Standardowe wyposażenie samochodu obejmuje system kontroli odstępu Front Assist i pełne światła LED.  Kierowca będzie przygotowany na wszystko, co przyniesie życie. Media System Plus z 8,25-calowym wyświetlaczem dotykowym oraz 4 głośnikami i Bluetooth zapewni rozrywkę podczas dłuższych wypadów. W wyższych pakietach dostępne jest m.in. oświetlenie wewnętrzne, elektryczna regulacja fotela kierowcy czy też Asystent Pasa Ruchu.

Miejski SEAT Ateca to emanujący pewnością siebie wygląd i dynamiczny styl, którego źródłem są celowo ostre linie nadwozia. Jest to przestronny, zwinny i pięknie zaprojektowany samochód z napędem 4x4, który codzienność przyjmuje z klasą. Został on zaprojektowany tak, aby jego codzienna eksploatacja była przyjemna i aby ułatwiać życie kierowcy. Jego wyrażająca pewność siebie, charakterystyczna konstrukcja sprawia, że wyróżnia się on na każdej ulicy, zaś zaawansowane technologie wewnątrz pojazdu sprawią, że każdy dzień staje się jeszcze łatwiejszy i przyjemniejszy.

Jego wymiary to 1841 mm szerokości i 4381 mm długości, a pojemność bagażnika wynosi od 485 do 510 litrów. Pozwala to na wystarczająco dużo miejsca, aby w bagażniku znalazło się wszystko co pozwala na wyjazd za miasto. Bez względu czy planujesz wypoczywać aktywnie czy spokojnie znajdziesz zawsze odpowiednią przestrzeń w swoim samochodzie.

Duży SUV SEAT Tarraco

Gamę samochodów SUV marki SEAT uzupełnia duży SUV – SEAT Tarraco. Auto zadebiutowało w salonach w 2021 roku. Wielbiciele SEAT-a wybrali nazwę Tarraco w głosowaniu po zgłoszeniu setek innych propozycji nazwy w ramach akcji #SEATseekingName zorganizowanej wśród fanów przez producenta.

Tarraco należy do segmentu powyżej modelu Ateca i może pomieścić do siedmiu pasażerów, dodając funkcje użytkowe vana do najnowszego modelu SEAT-a. Nazwa Tarraco pochodzi z krótkiej listy czterech potencjalnych nazw, na której znajdowały się jeszcze Avila, Aranda i Alboran. W głosowaniu na nazwę Tarraco, która pochodzi od starożytnej rzymskiej nazwy katalońskiego miasta Tarragona, zagłosowało łącznie 146124 osób ze 134 krajów.

Duży SUV Tarraco mieści standardowo pięć osób, ale dzięki przesuwanym i składanym fotelom oraz rozmaitym funkcjom w całym samochodzie, Tarraco można przekształcić w ogromny i przestronny 7-miejscowy model MPV.

SEAT Tarraco jest napędzany przez mocne jednostki napędowe, o mocy 150 lub 200 koni mechanicznych. Zapewniają mu one doskonałą dynamikę przy różnych warunkach drogowych. Silniki współpracują z 6-biegowymi skrzyniami manualnymi i 7-biegowymi skrzyniami automatycznymi DSG. Już w standardzie samochód jest wyposażony w tempomat, system przeciwzderzeniowy Front Assist, system powiadamiania ratunkowego e-call, ESC, ABS, ASR, ESP, 7 poduszek powietrznych, automatyczną klimatyzację, cyfrowy wyświetlacz z ekranem 10,25 cala, zastępujący standardowe wyświetlacze na desce rozdzielczej, elektrycznie sterowane szyby, dostęp bezkluczykowy i wiele innych.

SEAT Tarraco mierzy 4735mm długości, 1839mm szerokości, 1674mm wysokości, a rozstaw osi to 2790mm.

Finansowanie SUV-ów SEAT-a

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na SEAT-a Aronę, Atecę czy Tarraco, wybierając modele SUV z gamy marki, możesz sfinansować je na korzystnych warunkach. I to zarówno w sytuacji, gdy chcesz wejść w posiadanie wybranego modelu czy po prostu przez pewien czas jeździć nowym samochodem, by w wygodny sposób zamienić go na nowy po np. 2-3 latach. Produkty finansowe obejmują elastyczne rozwiązania skierowane zarówno do klientów firmowych jak i osób prywatnych.

Jedną z głównych cech oferty jest duża elastyczność w ramach każdego z oferowanych rozwiązań. Wybierając określony produkt, możesz modyfikować wybrane parametry finansowania, jak np. okres finansowania, wysokość opłaty wstępnej/wkładu własnego, przy niektórych produktach także wysokość rocznego limitu kilometrów, by w ten sposób optymalnie dobrać wysokość miesięcznej raty w ramach danej oferty. Z pomocą w tym procesie przychodzą kalkulator leasingu samochodu lub kalkulator kredytu samochodowego, które pozwalają łatwo porównać poszczególne oferty w zależności od konfiguracji wybranych parametrów.

Klienci firmowi mogą skorzystać z takich rozwiązań, jak leasing KLASYCZNY, leasing JAK ABONAMENT lub NAJEM długoterminowy. Na klientów indywidualnych czeka kredyt samochodowy również w wersji KLASYCZNEJ lub JAK ABONAMENT oraz NAJEM długoterminowy. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje finansowania?

Finansowanie KLASYCZNE a JAK ABONAMENT

Finansowanie KLASYCZNE pozwala na dogodnych warunkach docelowo wejść w posiadanie samochodu. Dzięki rozłożeniu w czasie spłaty całkowitej wartości auta, jest to rozwiązanie bardzo atrakcyjne pod względem całkowitych kosztów. Jeżeli jednak od leasingu lub kredytu oczekujesz jak najniższej raty, możesz wybrać finansowanie z niską miesięczną ratą, czyli produkty JAK ABONAMENT. W tym przypadku spłacasz jedynie prognozowany spadek wartości auta w trakcie finansowania, stąd właśnie tak atrakcyjne raty. Dopiero na koniec umowy podejmujesz decyzję o ewentualnym wykupie samochodu i spłacie pozostałej części wartości samochodu lub zwrocie pojazdu z możliwością wyboru kolejnego auta w ramach nowego kontraktu.

Kompleksowy NAJEM długoterminowy

Jeżeli zależy Ci po prostu na maksymalnie komfortowym korzystaniu z samochodu idealnym rozwiązaniem będzie NAJEM długoterminowy. To kompleksowa oferta, która w ramach jednej, stałej miesięcznej opłaty uwzględnia m.in. ubezpieczenie, pakiet serwisowy, assistance, likwidację ewentualnych szkód, samochód zastępczy, itd. To bardzo wygodny sposób na to, by jeździć nowym SUV-em SEAT-a i cieszyć się gwarancją mobilności. 

*Dane finansowania aktualne na dzień 22.04.2024. Wszelkie prezentowane na tej stronie informacje, w tym zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne oraz finansowe nie stanowią oferty ani zapewnienia w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki