PL/PL

Samochody osobowe kombi

Czym są samochody kombi?

Samochody kombi są przeznaczone dla tych użytkowników, którzy potrzebują auta osobowego z dodatkową, oddzieloną od reszty kabiny, dużą powierzchnią bagażową. To przede wszystkim rodziny, które potrzebują na co dzień większej przestrzeni bagażowej, na przykład do przewozu zakupów, wózka dziecięcego czy też rzeczy zabieranych na urlop. Samochody kombi są chętnie kupowane przez hobbystów i sportowców, którzy także potrzebują dodatkowej przestrzeni bagażowej. Kombi pozwala na wygodny transport deski do surfingu, nart, rowerów i sprzętu wędkarskiego. Samochodów kombi potrzebują także przedsiębiorcy. Dzięki nim mogą przewozić akcesoria, narzędzia czy towar dla firmy.

Samochody kombi powstają najczęściej jako jedna z wersji nadwoziowych poszczególnych modeli samochodów. Kombi mają to samo wyposażenie (czasami nawet bogatsze, aby sprostać wymaganiom rodziny) i oferują ten sam komfort, co ich mniejsze odpowiedniki.

Samochody kombi produkowane są od kilkudziesięciu lat. Ich wyróżnikiem jest wydłużona tylna część nadwozia, mieszcząca duży bagażnik. Prowadzi do niego wygodna, otwierana do góry klapa. Dach kombi nie opada ku tyłowi, zatem tylna część nadwozia jest również wysoka. Producenci stosują różne rozwiązania, które mają na celu zwiększenie powierzchni bagażowej. To na przykład możliwość składania tylnej kanapy czy też płaska podłoga ułatwiająca załadunek. Dodatkowym atutem aut typu kombi jest możliwość montażu (albo korzystania z firmowych, już zamocowanych przez producenta auta) relingów dachowych. Mocuje się do nich bagażniki dachowe, które pozwalają na przewóz nart, ciężkich przedmiotów (np. drzwi), a także dodatkowego bagażnika dachowego. Nadwozie typu kombi najczęściej powstaje jako jedna z opcji projektowanego modelu. Obecnie każde kombi jest 5-drzwiowe, choć w historii motoryzacji zdarzały się kombi 3-drzwiowe.

Samochody z nadwoziem kombi można znaleźć wśród takich klas jak:

* B – kombi klasy B są raczej niewielkie i przeznaczone przede wszystkim do eksploatacji miejskiej. Są chętnie wybierane przez firmy jako samochody do pracy, na przykład dla przedstawicieli handlowych.

* C – wielozadaniowe, kompaktowe kombi. Dobre dla rodziny, hobbysty i przedsiębiorcy. Oferuje bardzo dobry komfort, bogate wyposażenie, a jego atutem są także nieduże koszty utrzymania i zakupu. 

* D – kombi klasy średniej wyższej. Ma wszystkie zalety klasy C, ale producent stawia na większy komfort (lepsze zawieszenie) i nieco więcej przestrzeni w środku. Auto jest droższe w zakupie i serwisowaniu niż model klasy D.

* E – kombi klasy premium (luksusowe). Przeznaczone dla bardzo wymagającej rodziny, która lubi podróżować. Producenci stawiają na dużą ilość przestrzeni, wysoki komfort i bardzo dobre wyposażenie. Takie auto jest bardzo drogie w zakupie i utrzymaniu.

Na przestrzeni lat zmieniał się wygląd samochodów kombi. W latach osiemdziesiątych i na początku dziewięćdziesiątych królowały pudełkowate kombi, które na szczęście odeszły w zapomnienie. Kombi stawały się coraz bardziej aerodynamiczne. Obecnie ich nadwozia są niezwykle nowoczesne, czego najlepszym przykładem są sportowe samochody kombi.

Na przestrzeni lat zmieniały się także napędy. Przez lata wielkim powodzeniem wśród klientów cieszyły się samochody kombi z silnikiem diesla, albowiem były bardzo oszczędne. Wraz z wprowadzeniem nowoczesnych, turbodoładowanych, małolitrażowych silników benzynowych, coraz większą popularnością zaczęły cieszyć się samochody benzynowe kombi. Obecnie najciekawszym rozwiązaniem na rynku są samochody hybrydowe kombi, łączące w sobie zalety napędu spalinowego (najczęściej benzynowego) i elektrycznego.

SEAT Leon Sportstourer – samochód rodzinny/kombi

SEAT Leon Sportstourer to jeden z najciekawszych samochodów kombi, jaki można obecnie znaleźć w salonach. SEAT Leon Sportstourer to samochód w pełni wielozadaniowy, zaliczany do klasy kompaktowej. To auto idealne dla rodziny, przedsiębiorcy czy też hobbysty. 

SEAT Leon Sportstourer może pochwalić się niezwykle ciekawą linią nadwozia. Jego nadwozie jest nowoczesne, aerodynamiczne, poprzecinane ostrymi liniami przetłoczeń, z szeregiem charakterystycznych elementów. Urodę auta podkreślają oryginalne kolory nadwozia i świetne dodatki.

SEAT Leon Sportstourer oferuje dużą ilość przestrzeni, pozwalającą na wygodny przewóz 5 dorosłych osób. Właściciel auta ma do swojej dyspozycji 620 litrów powierzchni bagażowej i modułowe fotele. Samochód ma szereg atutów. To komfortowe zawieszenie, świetne prowadzenie, dobre materiały wykończeniowe i niezwykle bogate jak na tę klasę wyposażenie, obejmujące najnowsze rozwiązania techniczne. Samochód powstał w oparciu o sprawdzone rozwiązania techniczne, opracowane przez inżynierów koncernu Volkswagen.

Auto jest tanie w utrzymaniu dzięki wysokiemu poziomowi bezawaryjności, a także oszczędnym jednostkom napędowym (benzynowym) z rodziny TSI. Na szczególną uwagę zasługuje SEAT Leon eHYBRID (reprezentujący najnowsze, hybrydowe samochody kombi), cechujący się niezwykle niskimi kosztami eksploatacji dzięki wykorzystaniu silnika elektrycznego do jazdy miejskiej.

Szukasz nowoczesnego kombi? Poznaj SEAT Leon Sportstourer!

Poznaj także inne samochody rodzinne!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki