pl:Świat SEAT-a:Mały SUV PL/PL

Mały SUV – jaki jest idealny?

Europejczycy kochają auta z nadwoziem SUV. Niemal co drugi nowy samochód, sprzedawany w europejskich salonach, ma nadwozie typu SUV. Nic zatem dziwnego, że producenci aut zaczęli tworzyć coraz to nowe rodzaje SUV-ów. Jednym z najpopularniejszych jest segment mini SUV. Czym jest mały SUV, jak wybrać najlepszy mały SUV i dla kogo zakup małego taniego SUV-a będzie najbardziej opłacalny?

W 2020 r. 40,7 proc. nowych aut sprzedawanych na terenie EU miało nadwozie typu SUV. W 2021 r. było to już 44,7 proc. Największym powodzeniem wśród klientów cieszą się kompaktowe SUV-y i małe SUV-y. Kompaktowe SUV-y stały się tak popularne, że producenci aut zaczęli wycofywać z ofert auta z nadwoziem kombi oraz vany.

Także w segmencie mniejszych aut SUV-y zdobywają coraz więcej zwolenników. To właśnie mini SUV-y są na listach bestsellerów sprzedażowych w Europie. Coraz większa grupa klientów rezygnuje z zakupu miejskiego samochodu klasy B na rzecz mini SUV-a. 

Cechy małego SUV-a

Jakie plusy mają mini SUV-y? Dlaczego warto się zastanowić nad ich zakupem?

  • Ciekawa stylistyka. Znacznie bardziej intrygująca niż w przypadku samochodu miejskiego klasy B. Mały SUV jest zbudowany na płycie podłogowej klasy B, jednak jego wygląd jest stylizowany na większych braci z rodziny SUV-ów.
  • Funkcjonalne nadwozie. Typowy mały SUV to pięciodrzwiowy hatchback, z całkiem dużym bagażnikiem, do którego można łatwo uzyskać dostęp poprzez otwieraną tylną klapę.
  • Wnętrze małego SUV-a jest bardziej przestronne niż auta klasy B.
  • Mały SUV miejski ma wyższy prześwit niż standardowy samochód miejski i kompaktowy. Dzięki temu jest bardziej odporny na uszkodzenia spowodowane wjechaniem w dziurę. Ale nie tylko…
  • Większy prześwit pozwala na jazdę po drogach niższej jakości. W ostatnich latach wiele osób przeniosło się na przedmieścia. To nie oznacza, że muszą od razu przesiadać się w największe SUV-y na rynku. Mały miejski SUV doskonale poradzi sobie na asfaltowych drogach gorszej jakości.
  • Ze względu na niewielkie wymiary autem się łatwo parkuje.
  • Mały SUV miejski jest tani w utrzymaniu. To zasługa oszczędnego napędu. Pod maskami miejskich SUV-ów najczęściej obecnie montuje się małolitrażowe silniki benzynowe, z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz turbodoładowaniem. Są one bardzo elastyczne i oszczędne podczas jazdy miejskiej.
  • Mały miejski SUV zapewnia kierowcy lepszą widoczność dzięki wyższej pozycji za kierownicą.
  • Współczesne małe SUV-y są świetnie wyposażone.

To najważniejsze zalety. Każdy z pewnością znajdzie jeszcze inne. 

.

Małe samochodu typu SUV – dla kogo? 

Mały SUV może być podstawowym i jedynym samochodem w rodzinie, która mieszka w mieście albo w aglomeracji i nie wyjeżdża często w dalekie trasy. Może być drugim autem w rodzinie, przeznaczonym przede wszystkim na dojazdy do pracy i jazdę po mieście. To świetny pomysł na auto dla singla, młodej pary albo na samochód dla żony, córki lub syna.

SEAT Arona – mały SUV 

Jednym z najciekawszych małych SUV-ów na europejskim rynku jest hiszpański SEAT Arona. To auto o bardzo ciekawej i ponadczasowej stylistyce, zbudowane na bazie płyty podłogowej modelu Ibiza. Arona wyróżnia się świetnym wyposażeniem, nowoczesnymi i bardzo oszczędnymi napędami (turbodoładowane silniki benzynowe, z bezpośrednim wtryskiem

paliwa, a także systemami wsparcia kierowcy). Są one odpowiedzialne za ochronę przed wpadnięciem w poślizg i wypadkiem. Wspierają także kierowcę podczas parkowania. SEAT Arona to także auto pełne multimediów.

Całość uzupełnia niezwykle atrakcyjna cena.

Poznaj bliżej SEAT-a Arona w jednym z autoryzowanych salonów na terenie Polski, a także na stronie głównej SEAT Polska.

Podsumowanie

Jeśli interesuje Cię wielozadaniowe, nieduże auto, z oszczędnym napędem, przeznaczone przede wszystkim do jazdy po mieście i aglomeracji – mały, miejski SUV będzie idealnym wyborem. 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki