pl:Świat SEAT-a:Diesel, benzyna czy hybryda? Jaki silnik wybrać? PL/PL

Jaki silnik wybrać do nowego SEAT-a?

Współczesny nabywca nowego samochodu ma w czym wybierać. W salonach czekają na niego samochody z trzema rodzajami napędu. Jaki silnik wybrać?
Benzyna czy hybryda? Diesel czy benzyna?
Każdy z tych napędów ma swoje dobre strony i warto się z nimi dokładnie zapoznać przed wyborem odpowiedniego silnika.

Co należy wziąć pod uwagę?
Sposób eksploatacji auta. Czy nowy samochód ma być eksploatowany tylko w mieście, przede wszystkim w mieście, czy też przede wszystkim na dalekich trasach? To kluczowy aspekt, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze jednostki napędowej.
Są też inne.
Czy zależy nam przede wszystkim na oszczędności, czy na mocy?

SEAT wyposaża swoje auta w najnowsze jednostki napędowe projektowane przez inżynierów grupy Volkswagen i wykorzystujące najnowsze technologie. Wszystkie silniki są ekologiczne i energooszczędne. 

Rodzaje silników samochodowych

SEAT wykorzystuje w swoich samochodach nowoczesne napędy projektowane przez inżynierów grupy Volkswagen. Powstają one w Hiszpanii i innych krajach Europy, w fabrykach firmy Volkswagen.
Jakie rodzaje silników samochodowych są montowane pod maskami SEAT-ów?

Rodzaje silników spalinowych:

-  Jednostki napędowe z rodziny TSI i Eco-TSI. To silniki małolitrażowe, z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem. Oszczędne w mieście i bardzo ekologiczne.
-  Jednostki napędowe z pośrednim wtryskiem paliwa MPI. Oszczędne na trasie. Mają dość prostą konstrukcję.
-  Jednostki napędowe wysokoprężne TDI z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz turbodoładowaniem. Zaskakują bardzo niskim zużyciem paliwa w mieście i na trasie.
-  Napędy hybrydowe. Łączą w sobie silnik elektryczny i spalinowy. Auto może na ograniczonym dystansie, z ograniczoną prędkością jeździć, wykorzystując tylko silnik elektryczny. To idealne rozwiązanie do miasta. Silnik elektryczny wspomaga też silnik spalinowy podczas dynamicznej jazdy. Bateria litowo-jonowa, zasilająca silnik elektryczny, może być ładowana z gniazdka elektrycznego 230 V.

 

Silniki Diesla

Silnik Diesla to rozwiązanie znane od wielu lat i stale ulepszane. W ostatnich latach wprowadzono szereg nowoczesnych systemów mających na celu usuwanie najbardziej szkodliwych składników spalin. To między innymi układ SCR (selektywnej redukcji katalitycznej) usuwający tlenki azotu, najbardziej szkodliwe składniki spalin, a także filtr cząstek stałych eliminujący sadzę.

Dla kogo silnik Diesla?

- Silnik wysokoprężny sprawdza się w intensywnej eksploatacji na dalekich trasach. Wtedy można korzystać z jego największej zalety, jaką jest niskie zużycie paliwa.
- Silnik wysokoprężny nie jest przeznaczony do ciągłej eksploatacji w mieście.
- Silnik wysokoprężny wymaga wielu czynności serwisowych.

Sprawdź nasze silniki diesla, jakie montujemy w samochodach SEAT:

https://www.seat.pl/serwis/my-seat/silniki-diesel.html.

Silniki benzynowe

Nowoczesne silniki benzynowe SEAT-a zapewniają dobre osiągi przy niskim zużyciu paliwa.

Dla kogo silnik benzynowy?

- Silniki z rodziny TSI i ECO TSI najlepiej sprawdzają się w trakcie eksploatacji miejskiej i mieszanej. Są ciche, dynamiczne, zużywają mało paliwa w mieście.
- Silniki z rodziny MPI są przeznaczone do eksploatacji na trasach albo mieszanej. Zużywają mało paliwa na trasie, a więcej podczas jazdy po mieście. 

Silnik hybrydowy

Silnik hybrydowy to rozwiązanie z ostatnich lat. Łączy ono zalety silnika elektrycznego (przeznaczonego do jazdy miejskiej) i spalinowego. Silnik hybrydowy SEAT-a jest pozbawiony wad typowych dla obecnego etapu elektromobilności. Nie ma ograniczenia zasięgu. Kiedy wyczerpie się energia w baterii, auto korzysta z silnika spalinowego.

Dla kogo napęd hybrydowy?

- Dla kogoś, kto dużo jeździ po mieście. Wtedy może korzystać tylko z napędu elektrycznego, który jest cichy, ekologiczny i tani. Są i inne plusy, związane z eksploatacją aut ekologicznych.
- Dla kogoś, kto chce być ekologiczny i korzystać z niskiego zużycia paliwa.

Sprawdź hybrydy SEAT-a: https://www.seat.pl/o-nas/hybrydy.html.

Zapytaj doradcę SEAT-a

Wybór odpowiedniego rodzaju napędu będzie miał decydujący wpływ na zadowolenie z samochodu i niskie koszty utrzymania pojazdu.
Zapytaj doradcę SEAT-a o szczegółowe informacje.
Przetestuj samochód SEAT w trakcie jazdy próbnej – to pomoże Ci właściwie wybrać napęd.
Sprawdź ofertę SEAT-a w wirtualnym salonie: https://www.seat.pl/oferta/wirtualny-salon.html.

Zapisz się na jazdę próbną wybranym modelem SEAT-a: https://www.seat.pl/oferta/jazda-probna.html.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki