pl:Seat samochody:Fuel Efficient Cars 2021.4.3.0 PL/PL

Samochody oszczędne pod względem zużycia paliwa.

W firmie SEAT chcemy, aby nasze samochody były tak samo ekonomiczne i przyjazne dla środowiska, jak i przyjemne w prowadzeniu. A dzięki naszym oszczędnym pod względem zużycia paliwa silnikom, oferujemy właśnie to. Dzięki zaawansowanym technologiom, silniki te ciężko pracują, aby zoptymalizować zużycie paliwa i emisję CO2, nie obniżając przy tym wydajności. 

SEAT oferuje szeroką gamę ekologicznych silników do wszystkich modeli swoich samochodów, zaś ECOMOTIVE i TSI są najbardziej znanymi oszczędnymi wersjami samochodów marki. Ponadto, SEAT umacnia swoją pozycję na rynku gazu dzięki modelom TGI, które łączą napęd benzynowy z napędem na gaz CNG. 

Samochody hybrydowe: TGI na gaz i benzynę

TGI by SEAT to pojazdy, które jeżdżą na benzynę i sprężony gaz ziemny (CNG), oferując oszczędności do 30% w porównaniu z silnikami zasilanymi wyłącznie benzyną. Ze względu na oszczędność silników na gaz i niższy poziom emisji spalin takich silników, wiele miast zezwala na prowadzenie tego typu samochodów w miastach w okresach silnego zanieczyszczenia środowiska, ponieważ jest to najbardziej ekologiczny samochód.

Zalety samochodu z silnikiem TGI:

Kupując tak przyjazny dla środowiska pojazd, kierowca odniesie więcej korzyści niż podczas użytkowania zwykłego samochodu:

 • Wykorzystując hybrydę na gaz i benzynę, redukujemy emisję CO2 i poprawiamy jakość powietrza oraz środowiska naturalnego.
 • Cena tankowania CNG jest znacznie niższa niż w przypadku jakiegokolwiek innego paliwa, co przyczynia się do ogólnego obniżenia kosztów.
 • Jak wspomniano wcześniej, w miastach, w których poziom zanieczyszczeń jest wysoki, dozwolona będzie jazda po mieście przy minimalnym wpływie na środowisko naturalne.

Które silniki są napędzane gazem CNG i benzyną?

Zapytaj najbliższego dealera o samochód hybrydowy, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom:

 • SEAT Ibiza TGI
 • SEAT Leon TGI 5 drzwiowy
 • SEAT Leon ST TGI
 • SEAT Arona TGI

Silniki ECOMOTIVE

Innym sposobem na obniżenie kosztów paliwa i przyczynienie się do czystszego powietrza jest wybór ulubionego modelu samochodu w wersji ECOMOTIVE. Te ekologiczne samochody są świetną opcją, jeśli kierowca chce zaoszczędzić na kosztach paliwa i dba o środowisko, ale nie jest jeszcze gotowy do wypróbowania wersji hybrydowej CNG.

Samochody SEAT z silnikami Ecomotive:

YMożesz przetestować swój ulubiony model w najbliższym salonie samochodowym. Wystarczy zapytać o którykolwiek z następujących samochodów benzynowych w wersji ECOMOTIVE:

 • SEAT Leon
 • SEAT Leon ST

Samochody z silnikiem wysokoprężnym SEAT: TDI

Dzięki technologii TDI (Turbo Diesel Injection), nasze samochody z silnikiem wysokoprężnym są bardziej zaawansowane i udoskonalone niż kiedykolwiek wcześniej.

Oznaczenie TDI charakteryzuje silniki wysokoprężne SEAT-a z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem. Cechą charakterystyczną technologii TDI firmy SEAT jest niskie zużycie paliwa, niska emisja zanieczyszczeń, wysoka siła pociągowa (moment obrotowy) i znakomite osiągi oznaczające większą przyjemności z jazdy.

Które modele SEAT-a są dostępne w wersji TDI?

 • SEAT Ateca
 • SEAT Alhambra, wyposażona również w katalizator SCR (selektywna redukcja katalityczna)
 • SEAT Ibiza
 • SEAT Arona
 • SEAT Leon
 • SEAT Leon ST
 • SEAT Leon X-PERIENCE

System Start & Stop

Ponadto wszystkie silniki ECOMOTIVE i wiele innych modeli samochodów jest wyposażonych w innowacyjny system automatycznego włączania i wyłączania (Start & Stop), który wyłącza silnik w trakcie postoju, gdy samochód jest na luzie na czerwonym świetle, aby zaoszczędzić paliwo. Po naciśnięciu sprzęgła silnik ponownie się uruchamia.

Wiele modeli korzysta również z systemów odzyskiwania energii podczas hamowania w celu zmniejszenia zużycia paliwa bez pogarszania dynamiki pojazdu. Funkcja ta powoduje zmagazynowanie energii traconej podczas hamowania. Z czasem może to przyczynić się do zmniejszenia zużycia paliwa i ograniczenia emisji spalin, co ma miejsce w przypadku modeli Alhambra i Ibiza.

Jest to rodzaj inteligentnej technologii, która pomogła nam stworzyć gamę wydajnych i stylowych samochodów.

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki