pl:Świat SEAT-a:Duży rodzinny SUV PL/PL

Duży, rodzinny SUV – jaki wybrać?

Duży, rodzinny SUV to pojazd, który pozwala zabrać rodzinę i mnóstwo pakunków na daleki wyjazd albo na kilkugodzinną wycieczkę. Dzięki nowoczesnym, oszczędnym napędom duży SUV rodzinny sprawdza się jako reprezentacyjna limuzyna do codziennej eksploatacji. Ale to także pojazd dla kogoś, kto lubi duże auta, dające przyjemność z prowadzenia, dające możliwość jazdy po drogach gorszej jakości. Wysoki stopień bezpieczeństwa i niezwykle ciekawa stylistyka – to kolejne i, co oczywiste, niejedyne atuty tego typu pojazdów. 

Zalety dużego SUV-a

Duży SUV rodzinny to pojazd, który ma naprawdę szereg zalet. Postaramy się je wszystkie wymienić.

  • Ponadczasowa stylistyka zewnętrzna, która ma swoje korzenie w samochodach terenowych. Wysokie nadwozie, podkreślone nadkola, wyższy prześwit, aluminiowe osłony podwozia. Całość połączona ze współczesnymi trendami w dziedzinie projektowania aut. A zatem aerodynamika, nowoczesne reflektory, świetne kompozycje lakierów i dodatki stylistyczne.
  • Przestronne nadwozie, z prostym dachem, dzięki czemu wygodnie mogą podróżować nawet wysokie osoby. Duża ilość przestrzeni w środku, umożliwiająca przewożenie pięciu, a nawet siedmiu osób. Do tego duży bagażnik z wygodnym dostępem do środka.
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa. Mocna płyta podłogowa, wzmocniona karoseria, cały szereg aktywnych systemów bezpieczeństwa, chroniących przed poślizgiem i wypadkiem, ułatwiających parkowanie i ruszanie pod górę. SUV rodzinny jest także wyposażony w szereg poduszek powietrznych, a także pirotechniczne pasy bezpieczeństwa. Jednak priorytetem producenta jest unikanie zagrożeń, a nie zmniejszanie ich skutków. Zatem obecnie najlepsi producenci dbają o to, aby każdy duży SUV rodzinny był wyposażony w system przeciwzderzeniowy.
  • Napęd o dużej mocy, z automatycznie dołączanym napędem na 4 koła. Takie rozwiązanie sprawia, że auto zawsze zapewnia optymalną przyczepność, bez potrzeby ingerencji ze strony kierowcy. Źródłem napędu są nowoczesne silniki z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Mocne i oszczędne, nawet w eksploatacji miejskiej.
  • Świetne wyposażenie wnętrza. SUV rodzinny nie ma gorszego wyposażenia niż limuzyna. Ekran dotykowy, świetne audio, klimatyzacja, nawigacja…

Rodzinny SUV z dużym bagażnikiem to także ciekawy pomysł na auto dla przedsiębiorcy, wolnego strzelca, szefa.

Są tysiące zastosowań, bo SUV rodzinny to pojazd, który próbujemy szufladkować. Ale tak naprawdę zaszufladkować się go nie da. 

.

7-osobowy SUV – SEAT Tarraco

SEAT Tarraco to SUV rodzinny, 7-osobowy, łączący w sobie oryginalną linię nadwozia i świetne wyposażenie, charakterystyczne dla pojazdów SEAT, ze sprawdzoną technologią, opracowaną przez inżynierów grupy Volkswagen.

Eleganckie, ponadczasowe nadwozie jest podkreślone chromowanymi wykończeniami i spokojnymi przetłoczeniami. Do tego dochodzą wyróżniki w formie eleganckiej atrapy chłodnicy i nowoczesnych lamp oraz reflektorów.

Potężne wymiary pozwoliły projektantom na stworzenie funkcjonalnego, przestronnego wnętrza. Jak wspomnieliśmy wcześniej, auto może wygodnie przewieźć nawet 7 osób.

Samochód mierzy 4735 mm długości, 1839 mm szerokości i 1658 mm wysokości oraz duży rozstaw osi (2790 mm) zapewniający dużo przestrzeni na nogi.

Całość uzupełnia ogromny bagażnik – 760 l pojemności.

Pod maską auta pracują mocne silniki benzynowe i diesla (150 lub 190 KM), charakteryzujące się świetną elastycznością i niskim zużyciem paliwa. Najmocniejsze diesle i benzyniaki współpracują z napędem 4x4. Silniki mogą być zestrajane ze skrzyniami automatycznymi, albo z 7-stopniowymi automatami dwusprzęgłowymi DSG.

60-litrowy bak paliwa pozwala na dalekie podróże.

Czego można chcieć więcej?

Poznaj bliżej SEAT Tarraco, najlepszy SUV rodzinny! 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki