pl:Świat SEAT-a:Hybryda typu plug-in (pHEV) - co to takiego i jak działa ? PL/PL

Co to jest hybryda plug-in?

Samochody hybrydowe to auta na miarę XXI wieku. Dowiedz się, jak działa hybryda plug-in, jakie są jej zalety i które modele są szczególnie polecane. Zapraszamy do lektury!

Samochody hybrydowe niejedno mają imię, dlatego warto dowiedzieć się, co to jest hybryda plug-in oraz inne rodzaje aut hybrydowych. Zatem, co oznacza hybryda plug-in?

Jak działa hybryda plug-in?

Takie auto określane jest również jako PHEV, to połączenie silnika spalinowego i elektrycznego. Dedykowane jest ono zarówno miłośnikom pojazdów hybrydowych, jak i osobom, które nie są gotowe do przejścia na samochód w pełni elektryczny. Człon „plug-in” oznacza, że samochód można samodzielnie ładować z zewnętrznego źródła zasilania – gniazda 230 V i publicznej ładowarki. Odpowiednie parametry sprawiają, że takie auta są bardzo efektywne w czasie jazdy bezemisyjnej. Samochody hybrydowe plug-in można określić jako pomost między autami elektrycznymi i spalinowymi.

Na rynku znajdziesz również inne samochody hybrydowe, tzw. miękkie i twarde hybrydy. W pierwszych z wymienionych zastąpiono rozrusznik i alternator niewielkim motorem elektrycznym, który wspomaga jednostkę spalinową w czasie wyprzedzania lub ruszania. W twardej hybrydzie jednostka elektryczna również pełni funkcję wspomagającą, jest ona jednak bardziej rozbudowana. Przy niskich prędkościach możliwa jest co prawda jazda tylko na silniku elektrycznym, ale w przeciwieństwie do samochodów hybrydowych plug-in odległości te są tylko symboliczne.

Samochody hybrydowe plug-in SEAT-a

Na rynku samochodów hybrydowych czeka na Ciebie wiele aut tego typu, z pewnością godne polecenia są jednak auta marki SEAT: SEAT Tarraco e-Hybrid i SEAT Leon Sportstourer e-Hybrid. Pierwsze z wymienionych to budżetowe i wygodne auto dla całej rodziny, drugie natomiast cechuje się komfortem i uniwersalnością użytkowania.

SEAT Tarraco e-Hybrid to najmocniejszy samochód hybrydowy z tej serii, technologia hybrydowa została tu połączona z silnikiem spalinowym 1.4 TSI o mocy aż 245 KM. Dzięki temu możliwe stało się również zmniejszenie zużycia paliwa. Ponadto bezemisyjny zasięg pojazdu wynosi 49 km, a całkowity zasięg dochodzi do 730 km na otwartej drodze. SEAT Tarraco e-Hybrid wyposażony jest w całą moc funkcjonalnych dodatków, jak choćby zintegrowane tylne światła, zdalna klimatyzacja czy Navi System.

SEAT Leon Sportstourer e-Hybrid został wyposażony w silnik elektryczny o mocy 75 kW i silnik benzynowy 1,4 litra TSI – zapewnia to łączną moc pojazdu na poziomie 204 KM. Tryb elektryczny gwarantuje bardzo duży zasięg wynoszący aż do 60 km, natomiast w trybie łączonym możesz przejechać nawet do 800 km. Oprócz tego podczas hamowania odzyskiwana jest energia, w wyniku czego ładowany jest akumulator silnika elektrycznego.

 

.

Jaką hybrydę typu plug-in wybrać?

Samochody hybrydowe marki SEAT to doskonały wybór zarówno dla zwolenników proekologicznych i budżetowych technologii, jak i osób, które dopiero chcą zapoznać się z rozwiązaniami plug-in. Użytkowanie modeli takich jak SEAT Tarraco e-Hybrid czy SEAT Leon Sportstourer e-Hybrid to komfort, który poczujesz od pierwszych pokonanych kilometrów. SEAT Tarraco e-Hybrid polecany jest przede wszystkim rodzinom i osobom, które cenią sobie nieco mocniejsze pojazdy, sprawdzające się także w trasie. Natomiast SEAT Leon Sportstourer e-Hybrid pozwala na dłuższą jazdę bezemisyjną i zapewnia znacznie większe możliwości niż np. miękkie hybrydy czy samochody elektryczne.

Już sprawdź, jaka hybryda plug-in będzie dla ciebie najlepsza i odpowie wszystkim twoim potrzebom!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki