pl:Dla biznesu:Aktualności:SEAT przyspiesza we flotach! PL/PL

SEAT przyspiesza we flotach!

SEAT najszybciej rosnącą marką na polskim rynku motoryzacyjnym.

SEAT z miesiąca na miesiąc pokazuje swoją rosnącą siłę i przyciąga coraz większą ilość kierowców. Marka w Polsce pozostaje numerem 1 pod względem dynamiki wzrostu rejestracji nowych pojazdów, mając na koncie od stycznia do końca maja 2018 niemal 6 000 zarejestrowanych nowych aut. Co ważne, bardzo wiele z nich trafiło do Klientów biznesowych, którzy docenili w hiszpańskiej marce niezawodność, wyjątkowy design oraz technologię z wysokiej półki.

Na rynku samochodów prywatnych, w ciągu pierwszych 5 miesięcy Klienci indywidualni zarejestrowali z tej puli dokładnie 1 838 samochodów, co poprawiło zeszłoroczny wynik marki o 46%. Biorąc pod uwagę także samochody flotowe, SEAT w ciągu 5 pierwszych miesięcy 2018 roku uzyskał 2,6% udziału rynkowego (vs. 4 716 szt., 2,3% udziału w okresie styczeń–maj 2017). Stanowi to wzrost o 24%, co daje SEAT-owi pierwsze miejsce pod względem dynamiki rejestracji wśród marek popularnych na rynku motoryzacyjnym.

Za tak doskonałe wyniki odpowiada przede wszystkim świetnie dopasowana do potrzeb Klientów oferta modelowa – od miejskiej Ibizy, przez dynamicznego Leona, aż po wszechstronną Atecę i Aronę – a także bardzo atrakcyjna oferta finansowa. W okresie od stycznia do maja br. aż 67% Klientów biznesowych skorzystało z leasingu, decydując się m.in. na Leasing Moc Niskich Rat.

Także globalnie SEAT ma się czym pochwalić. Hiszpańska marka została doceniona na całym świecie, osiągając w maju wolumen 49 200 wyprodukowanych aut i pobijając rekord ustanowiony w 2000 roku (48 400 sprzedanych pojazdów). Co więcej, w ciągu pierwszych 5 miesięcy 2018 roku SEAT uzyskał rekordową wielkość sprzedaży i przekroczył najwyższą jej wartość w swojej historii, pochodzącą również z 2000 roku (229 600 pojazdów) – w tym okresie SEAT dostarczył 238 500 samochodów na całym świecie, czyli o 18,5% więcej niż od stycznia do maja 2017 roku (201 300 szt.).

 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Find a dealer

Find a dealer

Configure it

Configure it

Book an appointment

Book an appointment

Chat

Chat