pl:Dla biznesu:Aktualności:Nowy SEAT Ibiza z maksymalną oceną pięciu gwiazdek w teście Euro NCAP PL/PL

EURO NCAP

Nowy SEAT Ibiza z maksymalną oceną pięciu gwiazdek w teście Euro NCAP

SEAT kolejny raz osiągnął znakomite wyniki w zakresie bezpieczeństwa w testach przeprowadzonych przez Euro NCAP. Nowa Ibiza piątej generacji otrzymała maksymalną liczbę pięciu gwiazdek, potwierdzając swój wysoki standard bezpieczeństwa. To ważny wynik, gdyż SEAT Ibiza jest pierwszym autem w Grupie Volkswagen wybudowanym na zupełnie nowej platformie A0 MQB.

SEAT w 2016 roku rozpoczął największą w swojej historii ofensywę produktową, wprowadzając na światowy rynek szereg nowych modeli. Jednym z nich jest debiutująca w 2017 roku piąta już generacja kultowej Ibizy – auta, które przez ostatnie 30 lat obecności na globalnym rynku zyskało ponad 5 mln nabywców. Nowa Ibiza wprowadza model w język stylistyczny odwzorowujący dynamikę SEAT-a, a także wyraźnie odzwierciedla przywiązanie hiszpańskiej marki do najnowszych technologii. Największą jednak zmianą, dzielącą nową generację Ibizy od poprzednich, jest innowacyjna platforma A0 MQB, po raz pierwszy wykorzystana w Grupie Volkswagen. Dlatego też wynik Euro NCAP dla nowości SEAT-a jest tak istotny.

Co więcej, w 2016 roku kryteria testów zderzeniowych zaostrzyły się. Aby próby były jeszcze bardziej wiarygodne, obecnie wykorzystuje się m.in. większą liczbę różnorodnych manekinów. Dzięki ich obecności można lepiej ocenić skutki zdarzenia drogowego z udziałem większej liczby uczestników. Stąd też uzyskanie pięciu gwiazdek jest wyraźnym dowodem na szczególne zaangażowanie producenta w zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących.

Nowa Ibiza na pięć gwiazdek

W każdej z sekcji składających się na testy bezpieczeństwa Euro NCAP nowy SEAT Ibiza osiągnął doskonałe wyniki – na uwagę zasługuje szczególnie 95-procentowy rezultat w zakresie ochrony osób dorosłych. Równie imponujące wartości nowy model uzyskał w kategorii ochrony dzieci, zabezpieczania pieszych oraz asystentów bezpieczeństwa.

W obszarze wspomagania bezpieczeństwa wyróżniła się skuteczność autonomicznego systemu hamowania awaryjnego. Front Assist nie tylko wykrywa inne pojazdy, ale również pieszych. W wyposażeniu nowej Ibizy uwagę zwracają napinacze oraz ograniczniki obciążania zarówno przednich, jak i tylnych pasów.

Dzięki temu auto może spełnić najbardziej wymagające wyzwania związane z bezpieczeństwem osób dorosłych i dzieci. Napinacze zmniejszają rozluźnienie pasa wokół tułowia i miednicy pasażera w momencie uderzenia, gwarantując najlepszą formę przytrzymania pasażera.

W standardzie nowy SEAT Ibiza oferuje także górne pasy mocujące Top Tether, system mocowania fotelików dziecięcych Isofix, ogranicznik prędkości, trzeci tylny zagłówek, zaawansowany system przypominania o zapięciu pasów bezpieczeństwa oraz sześć poduszek powietrznych.

Nowa Ibiza z dumą dołącza do gamy SEAT-a, utrzymując wysoką jakość w zakresie bezpieczeństwa. Wszystkie modele dostępne w ofercie hiszpańskiej marki mają bowiem maksymalne pięć gwiazdek Euro NCAP.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Find a dealer

Find a dealer

Configure it

Configure it

Book an appointment

Book an appointment

Chat

Chat