pl:Dla biznesu:Aktualności:SEAT S.A. appoints new Executive Committee members PL/PL

Nowi członkowie Komitetu Wykonawczego SEAT-a.

David Powels został nowym wiceprezesem wykonawczym ds. finansów i IT, a Kai Vogler nowym wiceprezesem wykonawczym ds. sprzedaży i marketingu hiszpańskiego producenta samochodów osobowych SEAT SA. Obaj będą podlegać bezpośrednio Wayne’owi Griffithsowi, obecnemu prezesowi SEAT-a. Powels obejmie stanowisko 1 września, a Vogler dołączy do firmy SEAT 1 października.

Chcielibyśmy powitać Davida Powelsa i Kaia Voglera, utalentowanych profesjonalistów z bogatym doświadczeniem. Ich wiedza będzie miała pozytywny wpływ na kluczowe obszary w Grupie Volkswagen, tj. finanse i IT oraz sprzedaż i marketing – powiedział Wayne Griffiths.

David Powels

Nowy wiceprezes wykonawczy ds. finansów i IT David Powels obejmie stanowisko 1 września.

Powels ma ponad 30-letnie międzynarodowe doświadczenie w Grupie Volkswagen, w takich krajach, jak: Chiny, Brazylia, Niemcy i RPA, skąd pochodzi. Od końca 2017 roku zajmował stanowisko pierwszego wiceprezesa i wiceprezesa wykonawczego ds. handlowych w SAIC Volkswagen Automotive Co. w Chinach, spółce joint venture pomiędzy SAIC Motor i Volkswagen Group.

David Powels ukończył studia handlowe na Uniwersytecie Nelsona Mandeli w Port Elizabeth i uzyskał uprawnienia biegłego rewidenta w RPA. Jest również absolwentem Podyplomowego Programu Rozwoju Zarządzania na Uniwersytecie w Cape Town. Powels rozpoczął swoją karierę w Volkswagen South Africa w 1989 roku. Po pracy w Niemczech i Brazylii, w 2007 roku został mianowany dyrektorem generalnym Volkswagen Group South Africa. Następnie pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego VW Brazylia oraz VW Region Ameryka Południowa. Powels mówi po angielsku, niemiecku i portugalsku.

Prezes SEAT-a Griffiths wyraził wdzięczność Carstenowi Isensee, którego 34-letnia kariera w Grupie Volkswagen właśnie dobiegła końca: – Carsten miał ogromną wartość dla firmy. Poprowadził SEAT-a i stworzył program zabezpieczenia płynności finansowej w najtrudniejszych miesiącach pandemii. Chcę mu podziękować za jego zaangażowanie, w czasie gdy razem pracowaliśmy.

Kai Vogler

Nowy wiceprezes wykonawczy ds. sprzedaży i marketingu Kai Vogler obejmie stanowisko 1 października.

Vogler, który zastąpi Wayne’a Griffithsa na stanowisku wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu hiszpańskiego producenta samochodów osobowych, jest ekspertem w dziedzinie nowych modeli biznesowych i dystrybucyjnych oraz posiada szerokie międzynarodowe doświadczenie. Od 2019 roku pełnił funkcję dyrektora regionalnego na Europę w Volkswagen Financial Services AG, koncentrując się na sprzedaży i marketingu oraz odpowiadając za wszystkie kraje europejskie, z wyjątkiem Niemiec. W ramach Grupy Volkswagen zajmował różne stanowiska w Volkswagen Financial Services AG, Volkswagen MØller Bilfinans AS i Porsche Financial Services, w Niemczech i Norwegii.

Kai Vogler uzyskał dyplom uniwersytecki w dziedzinie informatyki biznesowej na Uniwersytecie w Essen w Niemczech. Mówi po niemiecku i angielsku.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Find a dealer

Find a dealer

Configure it

Configure it

Book an appointment

Book an appointment

Chat

Chat