pl:company:Pojazdy hybrydowe PL/PL

Mądrzej, łatwiej, czyściej.

Hybrydy SEAT

Zmiany na lepsze nigdy nie były tak łatwe. SEAT oferuje elektryczne rozwiązania, aby mobilność była jeszcze lepsza. To jest ten czas.

 

Najlepsza chwila

Ruszaj z prądem.

Postęp się opłaca, tak jak lepsza mobilność i nowoczesny styl życia. Miasta przyszłości staną się bardziej przyjazne ich mieszkańcom. To właśnie dlatego SEAT ma w swojej ofercie szereg pojazdów elektrycznych z mnóstwem korzyści dla Ciebie.

 • Ładowarki domowe i proste ładowanie ładowarkami SEAT.
 • Wjazd do obszarów o ograniczonym dostępie w centrach miast.
 • Zrównoważony rozwój dzięki niskiej lub zerowej emisji.

Świat należy do ciebie

Korzyści ze zmiany sposobu jazdy.

Przesiadka na pojazdy z silnikiem elektrycznym to spojrzenie w przyszłość. To bardziej ekologiczny i wygodniejszy sposób przemieszczania się. To także mniej hałasu i maksymalne wykorzystanie momentu obrotowego silnika elektrycznego, większa radość z jazdy i wiele więcej,

 

 • Obniżone koszty eksploatacji.
 • Wyższy komfort jazdy z doskonałym przyspieszeniem.
 • Ładowarki miejskie objęte zniżkami, parkingi i niższe opłaty drogowe*.

Rodzaje energii

Znajdź swoją drogę.

eTSI (mHEV czyli miękka hybryda)

Napęd mHev jest nazywany hybrydą samoładującą. Silnik elektryczny wspomaga jednostkę spalinową samochodu podczas przyspieszenia. W momencie gdy hamujesz, ładuje akumulatory oraz poprawia efektywność hamowania.

e- HYBRID (hybryda typu Plug-in)

Napęd PHEV pozwala na jazdę bez wykorzystania kropli benzyny. Twoje codzienne dojazdy do pracy na dystansie do 60 km staną się cichsze i w 100% bezemisyjne. Wybierając się w długą podróż, możesz liczyć na wsparcie silnika benzynowego, aby wydłużyć zasięg do 800 km.

Icon card

eTSI (mHEV czyli miękka hybryda)

Napęd mHev jest nazywany hybrydą samoładującą. Silnik elektryczny wspomaga jednostkę spalinową samochodu podczas przyspieszenia. W momencie gdy hamujesz, ładuje akumulatory oraz poprawia efektywność hamowania.

Icon card

e- HYBRID (hybryda typu Plug-in)

Napęd PHEV pozwala na jazdę bez wykorzystania kropli benzyny. Twoje codzienne dojazdy do pracy na dystansie do 60 km staną się cichsze i w 100% bezemisyjne. Wybierając się w długą podróż, możesz liczyć na wsparcie silnika benzynowego, aby wydłużyć zasięg do 800 km.

Hybrydy SEAT

Wybierz swoją.

Pełna radości jazda z hybrydowym napędem elektrycznym i łączną mocą do 204 koni mechanicznych. Wejdź w przyszłość z elektrycznym silnikiem w Leonie e-HYBRID lub Leonie Sportstourer i jego przestronnym wnętrzu.

Leon e-HYBRID

 •  e-HYBRID (hybrydowy pojazd elektryczny typu Plug-in).
 • Zasięg do 60 km (800 km całkowity zasięg na benzynie)****.
 • Emisja spalin niższa o 70% niż w przypadku samochodu z napędem spalinowym****.

 

Leon Sportstourer e-HYBRID

 • e-HYBRID (hybrydowy pojazd elektryczny typu Plug-in).
 • Zasięg do 60 km (800 km całkowity zasięg na benzynie)****.
 • Emisja spalin niższa o 70% niż w przypadku samochodu z napędem spalinowym****.

 

Leon mHEV

 • mHEV, czyli Mild Hybrid Electric Vehicle, to pojazd hybrydowy określany “mianem miękkiej hybrydy”, w którym silnik elektryczny przejmuje rolę rozrusznika i alternatora.
 • Zasięg w cyklu mieszanym to 806 km.

Najczęściej zadawane pytania

Przygotuj się na elektryczność


Aktualnie SEAT ma w ofercie 2 różne typy samochodów elektrycznych. Dowiedz się o nich więcej, aby móc wybrać odpowiedni pojazd dla siebie.

 • eTSI (mHEV – Mild Hybrid Electric Vehicle) korzysta z mniejszego akumulatora i silnika-generatora, który pomaga w wytwarzaniu energii elektrycznej i zwiększaniu mocy silnika benzynowego. Chociaż lekkie pojazdy hybrydowe nie są w stanie działać wyłącznie przy zasilaniu energią elektryczną (tak jak pojazdy typu PHEV lub te w pełni elektryczne), są one w stanie ograniczyć zużycie paliwa przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności. Źródłem napędu miękkiej hybrydy jest benzyna, więc jej zasięg jazdy jest taki sam, a nawet większy, niż zasięg innych pojazdów z silnikami spalinowymi. 
 • e-HYBRID (PHEV – Plug-in Hybrid Electric Vehicle) łączy w sobie możliwości silnika spalinowego z możliwościami pojazdu w pełni elektrycznego. Pojazd e-HYBRID może działać wyłącznie na napędzie elektrycznym i przy pełnym naładowaniu może przejechać około 60 km wykorzystując energię zmagazynowaną w akumulatorze. Pojazd taki może również funkcjonować jako zwykła hybryda, dzięki czemu możesz podróżować korzystając z silnika benzynowego w połączeniu z napędem elektrycznym. Podczas krótszych podróży lub codziennych dojazdów do pracy, możesz wybrać profil kierowcy, który umożliwia jazdę e-HYBRID w taki sam sposób, jak samochodem z napędem całkowicie elektrycznym.
 • Ładowanie akumulatora obniża zużycie paliwa i zapewnia dostęp do ograniczonych stref miejskich. Samochód odzyskuje również energię elektryczną do ładowania akumulatora podczas hamowania, co pomaga zwiększyć zasięg jazdy na akumulatorze. W przeciwieństwie do pojazdów w pełni elektrycznych, samochód typu e-HYBRID może powrócić do normalnej jazdy hybrydowej po wyczerpaniu zapasu energii elektrycznej. Dzięki silnikowi benzynowemu możesz bez obaw pokonywać dłuższe dystanse.

 

Mobilność elektryczna to spojrzenie w przyszłość. To bardziej przyjazny dla środowiska, komfortowy sposób poruszania się, który ma wiele zalet.

 • Większa wygoda – mniej wibracji, każdy, kto po raz pierwszy jedzie pojazdem elektrycznym zauważa, że jazda jest cichsza i łagodniejsza. Ponieważ samochody elektryczne (i PHEV przy jeździe z profilem elektrycznym) są zasilane elektrycznie, jazda nimi jest cichsza: niższe wibracje silnika zwiększają ogólne poczucie komfortu.
 • Miękka, płynna jazda – samochody z silnikiem elektrycznym SEAT wykonują wiele czynności automatycznie, dzięki czemu możesz prowadzić płynniej oraz bez konieczności zmiany biegów. Również konieczność używania tylko dwóch pedałów  –  przyspieszania i hamowania  –  podwyższa komfort i ułatwia manewry, dzięki czemu przemierzanie miejskich przestrzeni jest wyjątkowo łatwe.
 • Zaskakująca siła – samochody elektryczne mają zaskakująco mocny charakter. Dzięki natychmiastowej reakcji na polecenia kierowcy, dzisiejsze pojazdy na prąd są zrywne i oferują niezwykłe przyspieszenie i moc. Samochód elektryczny zapewnia natychmiastowy dostęp do maksymalnego  momentu obrotowego, co oznacza, że moc silnika jest wyczuwalna od razu. Dostępność różnych trybów jazdy pozwala na modyfikację preferencji dotyczących prowadzenia, a to oznacza, że można wybrać profil odpowiedni dla charakteru podróży: z priorytetem dla  płynności i prędkości lub – w razie potrzeby – wybrać tryb niskiego zużycia energii.
 • Silnik elektryczny oferuje większą wszechstronność niż spalinowy.  Leon e-HYBRID ma różne tryby jazdy: pozwalają na dostosowanie jazdy do indywidualnych potrzeb, pomagając jednocześnie w wykorzystaniu tego, co w silniku i akumulatorze najlepsze.
 • Ładowanie podczas hamowania – hamowanie rekuperacyjne pomaga w ładowaniu akumulatora samochodu elektrycznego podczas jazdy dzięki wykorzystaniu tarcia w trakcie hamowania. Pomaga to w podwyższeniu ogólnej sprawności w sposób nieosiągalny dla standardowych silników spalinowych. Zastosowanie rekuperacji oznacza także mniejsze zużycie hamulców tarczowych, co w dłuższej perspektywie przekłada się na mniejszy zakres wymaganych czynności serwisowych.
 • Zrównoważona i przyjazna jazda – Ze względu na cichszą i płynniejszą pracę układu napędowego, samochody elektryczne mają pozytywny wpływ na nasze nawyki jazdy: zachęcają nas do bardziej ekologicznego, cywilizowanego i przyjaznego podejścia do jazdy samochodem pod względem autonomii, czasu i infrastruktury ładowania. Umożliwiają one również korzystanie z dostępu do stref miejskich i śródmiejskich, które są często ograniczone wyłącznie dla pojazdów z silnikiem elektrycznym.

 

Samochód możesz naładować w domu, w miejscu docelowym podróży lub podczas jazdy.

 • W domu ładowarki SEAT (naścienna Wallbox) ładują Leona e-HYBRID  zaledwie w 4 godziny*. Oferujemy 3 rodzaje ładowarek SEAT – wszystkie są kompatybilne z przyszłymi samochodami elektrycznymi marki SEAT. Ładowarka SEAT jest idealna, jeśli chcesz tylko podłączyć i naładować samochód (bez funkcji obsługi zdalnej), natomiast ładowarka SEAT Connect i SEAT Pro oferuje łączność Wi-Fi, dzięki czemu procesem ładowania można zarządzać zdalnie. Ładowarka SEAT Pro posiada nawet licznik energii elektrycznej, który pomaga w precyzyjnym monitorowaniu zużycia energii, a także łącze do sieci Ethernet na wypadek, gdyby użytkownik wolał przewodowe podłączenie do Internetu. Zapewniamy instalację, gwarancję i dbałość o Klienta, a sama konfiguracja ładowarki SEAT w domu jest procesem prostym, trwałym i łatwym.

*W zależności od rodzaju instalacji na drodze możesz ładować samochód na tysiącach stacji w sieci publicznej. Ładowanie poza domem jest bardzo łatwe dzięki ponad 1 000 stacji ładowania w Polsce. Dostępne są również stacje szybkiego ładowania, które umożliwiają jak najszybsze naładowanie samochodu.

 

Aby w pełni korzystać z e-HYBRID, dobre jest codzienne ładowanie. Ale jeśli z jakiegoś powodu zapomnisz naładować akumulator, samochód będzie nadal działał jak konwencjonalna hybryda: wykorzysta dodatkową energię z hamowania rekuperacyjnego. Zapewnia to większą sprawność niż standardowy silnik spalinowy.

Pozytywny wpływ na zrównoważony rozwój oferowany zarówno przez pojazdy BEV, jak i PHEV oraz obniżony wpływ na środowisko powodują, że władze wielu krajów wspierają ich użytkowanie. Dzieje się to poprzez oferowanie różnego rodzaju zachęt dla ich użytkowników. Przybierają one często formę bezpośrednich upustów w chwili zakupu, ulg podatkowych oraz czy dopłat do domowych ładowarek (naściennych typu wallbox), jak i innych związanych korzyści ekonomicznych, takich jak bezpłatny dostęp do płatnych dróg i bezpłatne miejsca parkingowe, itp.

Wiele miast tworzy strefy zamknięte, aby ograniczyć, a w niektórych przypadkach nawet zakazać, wjazdu pojazdów spalinowych. W takich strefach korzystanie z e-HYBRID (np. SEAT-a Leona e-HYBRID z zasięgiem 60 km w trybie elektrycznym*) oznacza swobodę jazdy, ponieważ samochody te nie emitują CO2 i nie przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza w mieście.

*Dane wstępne

Zastrzeżenie: * Może się różnić w zależności od kraju

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki