pl:company:Aktualności:Wydarzenia:SEAT Leon ST Cupra najszybsze kombi na zawodach PL/PL

SEAT Leon ST Cupra najszybsze kombi na zawodach

Martorell, 14/05/2015. - Dzięki niesamowitemu wynikowi 7:58.12 min  ST SEAT Leon CUPRA zdobywa tytuł najszybszego kombi w zawodach Nürburgring Nordschleife. Światowy debiut na tegorocznym Wörthersee Treffen w Austrii  sprawia, że serca oczekujących 200.000 fanów samochodów zabiły szybciej. Prezentujemy wszystkie 5 niesamowitych wariantów z zakresu LEON, które wyjadą z Martorell w Hiszpanii do Reifnitz (Wörthersee).

Niedościgniona Gwiazda – the SEAT Leon ST CUPRA

Już 13 Maja, 280 hp przejedzie przez małe miasteczko Reifnitz w Wörthersee, gdzie SEAT Leon ST CUPRA świętować będzie swój debiut na legendarnym spotkaniu. Samochód ten, z napędem na przednie koła potwierdził swój sportowy potencjał niesamowitym rekordem w 7:58.12 minut, kończąc Nürburgring Nordschleife, zdobywając pierwszy raz w historii najlepszy czas dla Hiszpańskiego kierowcy i reprezentanta marki SEAT Jordi Gené. „To niesamowite uczucie móc wyciągnąć maksimum z tego samochodu i być pierwszą osobą, która osiągnęła ten rekord” - mówi Jordi. Do tego wyniku bardzo przysłużył się Limited Front Slip Differential (VAQ), od SEAT Leon CUPRA i 6-stopniowa ręczna skrzynia biegów – systemy które pozwalają na pewną przyczepność na torze, nawet w trudnych warunkach. "Leon ST CUPRA potwierdza, że kombi wcale nie musi być kompromisem. Ta technologia nie tylko spełnia naszego motta „Technology to enjoy”, ale także wyznacza nowe standardy. SEAT Leon ST CUPRA to sportowy samochód dla całej rodziny", mówi dr Matthias Rabe, wiceprezes SEAT Research and Development.

 

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki