pl:company:Aktualności:Wydarzenia:SEAT Leon Eurocup: Stian Paulsen zwycięzcą w Silverstone PL/PL

WYŚCIGI

Stian Paulsen wygrywa i pozostaje liderem wyścigu

Silverstone 15/05.2016 – Wielkie emocje i wspaniały spektakl w jednym. Druga runda SEAT Leon Eurocup, goszcząca w ten weekend na brytyjskim torze Silverstone, dostarczyła wszystkim fanom i zwolennikom międzynarodowego wyścigu ogromnych wrażeń i mnóstwa akcji. Odwiedzając serce brytyjskiego motorsportu, zawodnicy SEAT Leon Eurocup zastali znakomite warunki do jazdy i mogli dać z siebie wszystko. Jak zawsze, dziesięciu najlepszych kierowców ruszyło z ostatnich pozycji. Szczególnie start drugiego rajdu był fantastycznym, trzymającym w napięciu wydarzeniem, wynoszącym rywalizację bohaterów drugiej, tegorocznej odsłony mistrzostw na jeszcze wyższy poziom. 

Wczoraj mogliśmy zobaczyć jak Niels Langeveld (Baporo Motorsport) pewnie sięga po zasłużone zwycięstwo. Zaraz po nim na metę dojechali Hiszpan Mikel Azcona (PCR Sport) i Stian Paulsen (Stian Paulsen Racing) – odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Dziś triumfował z kolei Norweg Stian Paulsen (Stian Paulsen Racing), dominując na torze od startu do mety. Zawodnik sięgnął tym samym po swoje drugie zwycięstwo w cyklu wyścigów i umocnił się na pozycji lidera. Jego nieuchwytne tempo jazdy zapewniło mu szybko dużą przewagę nad resztą stawki. Średnio aż 4.818 sekundy nad drugim Lourenço Beirao Da Veiga (PCR Sport), który praktycznie cały wyścig zajęty był intensywną walką z Brytyjczykiem Alexem Morganem (Wolf Racing). Młoda Francuzka Lucile Cypriano (JSB Competition) ruszyła z dalekiego 11 miejsca. W czasie rajdu po raz kolejny zademonstrowała swój wyjątkowy talent, ostatecznie mijając metę na imponującej, czwartej pozycji.

Stian Paulsen (Stian Paulsen Racing) po zsumowaniu wyników obu serii prowadzi z 84 punktami na koncie. Tuż za nim uplasowali się Mikel Azcona (PCR Sport) z 70 oczkami i Niels Langeveld (Baporo Motorsport) z 53. W klasyfikacji Ladies Trophy niedoścignionym liderem pozostała Lucile Cypriano ze swoimi 40 punktami.

Po dzisiejszych zmaganiach, zawodowcy wraz z organizatorami międzynarodowych mistrzostw, wyruszą do Francji, na tor Paula Ricarda. Tam, 4 i 5 czerwca, podczas trzeciej odsłony SEAT Leon Eurocup, zmierzą się w dwóch kolejnych wyścigach.

Jaime Puig, Dyrektor SEAT Sport: „Każdy wyścig SEAT Leon Eurocup jest niezwykłym spektaklem. Dziś z wielką przyjemnością mogliśmy oglądać nieustępliwą walkę i ciągłe zmiany pozycji. Stian pokazał po raz kolejny w jak świetnej znajduje się formie. Pozostał na fotelu lidera, stając na podium w obu wyścigach,. Doskonały pokaz jazdy mogliśmy zobaczyć w wykonaniu Lucile Cypriano, która, startując z jedenastej pozycji wykręciła świetne, czwarte miejsce. Jej młodość i talent były po raz kolejny bardzo widoczne na torze Silverstone. To wielka przyjemność oglądać ją w akcji.”  

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki