pl:company:Aktualności:Wydarzenia:SEAT Leon Eurocup: Niels Langeveld nowym liderem | SEAT PL/PL

MIĘDZYNARODOWA SERIA LĄDUJE WE FRANCJI

Niels Langeveld nowym liderem

Le Castellet 05/06/2016 - Tor Paul Ricard jest miejscem, które Niels Langeveld - holenderski kierowca - będzie z pewnością wspominał bardzo miło. Nikt - w tym on sam – nie wyobrażał sobie że po wyścigu będzie nowym "królem" SEAT Leon Eurocup. Niels Langeveld wygrał bowiem obydwa wyścigi tego weekendu. Stanął na podnium już 3 razy, odniósł 3 zwycięstwa i zdobył 2 pole position – dzięki temu Niels Langeveld stał się graczem, którego niełatwo pokonać. Po sobotnim zwycięstwie, niedzielny wyścig nie mógł pójść gorzej. Mimo że zaczynał aż z 10 pozycji, bardzo szybko znalazł się na czele stawki i objął prowadzenie. Urzymywał rytm jazdy od samego początku i konsekwentnie się go trzymał. Holender był ostrożny i pełen przemyślanych posunięć. Paul Ricard długo go nie zapomni.

W sobotę Mikel Azcona (PCR Sport) i Alex Morgan (Baporo Motorsport) byli tuż za Langeveldem. W niedzielę na podium znaleźli się natomiast Julién Briché (JSB Competition) i Lucile Cypriano (JSB Competition). Emocje i rywalizacja były wciąż na pierwszym miejscu. Dobra passa Stiana Paulsena (Stian Paulsen Racing) po raz pierwszy w tym roku została przerwana. Norweg z pewnością będzie próbował się odgryźć.

W klasyfikacji generalnej Niels Lanngeveld (Baporo Motorsport) ma już 108 punktów, a Stian Paulsen (Stian Paulsen Racing) depcze mu po piętach ze 105 punktami. Hiszpan Mikel Azcona (PCR Sport) jest trzeci z 92 punktami. W zestawieniu "Ladies Trophy" prowadzi Lucile Cypriano z 50 punktami.

Wszyscy zawodnicy skupiają się teraz na kolejnym starcie we Włoszech, gdzie SEAT Leon Eurocup zawita po raz pierwszy. Tor Mugello będzie na nich czekał w dniach 16-17 lipca.

Niels Langeveld z Baporo Motorsport mówi: “Nie mogłem prosić o więcej. Dwa zwycięstwa to dla mnie duży zaszczyt. Zaczynając z odległej, dziesiątej pozycji, udało mi się objąć prowadzenie. Byliśmy szybcy, jechaliśmy rozważnie i przemyślanie od samego początku. Czułem się bardzo komfortowo i pewnie. Chciałabym podziękować mojemu zespołowi za ogrom wykonanej pracy.”

“Jesteśmy bardzo szczęśliwi z pierwszego podium na Paul Ricard. Mimo że to nasz rodzinny tor, wyścig nie był dla nas łatwy. Znalazły się na nim dwa samochody z teamu JBS Competition, co jest ogromnym powodem do satysfakcji. Pozostaje nam kontynuować ciężką pracę i skupić się nad konfiguracją samochodu przed wyścigiem na Mugello” – mówi Julien Briche.

Lucile Cypriano, liderka Ladies Trophy, dodała natomiast: “To moje drugie podium w tym sezonie, więc jestem bardzo szczęśliwa. Mimo iż nie było łatwo, udało mi się znaleźć swoją pozycję w ten weekend. Musimy nadal pracować nad sobą, aby nie wypaść z konkurencji i cały czas być na czele Ladies Trophy.”

“To był bardzo intensywny weekend z dwoma ekscytującymi wyścigami. Po świetnych występach Nielsa Langevelda na Paul Ricard, SEAT Leon Eurocup staje się jeszcze bardziej wciągający. Mamy nowego lidera, lecz różnica punktów jest niewielka – kolejny wyścig może być więc bardzo emocjonujący” - podsumował Jaime Puig, Dyrektor SEAT Sport.

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki