pl:company:Aktualności:Wydarzenia:SEAT Leon Eurocup 2016 na Nürburgringu PL/PL

SEAT Leon Eurocup

Nürburgring podkręca emocje!

Nürburgring, Alemania 18/09/2016 – Już po raz trzeci w historii SEAT Leon Eurocup odwiedził tor Nürburgring, czyli gospodarza największych międzynarodowych serii samochodowych – to ostatnia prosta na drodze przed finałem wyścigów w Barcelonie. Tor Nürburgring wyróżnił przede wszystkim Mikela Azcona (PCR Sport) i Alessandra Sebasti Scalera (Baporo Motorsport), którzy świętowali tam zwycięstwo.

Mikel Azcona (PCR Sport) po raz kolejny był bohaterem wyścigu i nie mógł napisać lepszego scenariusza dla swojego startu. Azcona był nie do pokonania i dotarł do mety 6,1 sekundy przed Alexem Morganem (Wolf-Power Racing) i Nielsem Langeveldem (Baporo Motorsport), którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Mikel był cały czas skoncentrowany na utrzymaniu swojej przewagi. Jego pole position z piątku (2'07.096) i sobotnia wygrana dała zespołowi PCR Sport łączną ilość 185 punktów w klasyfikacji generalnej. Francuzka Marie Baus-Coppens (JSB Competition) był najszybsza w Ladies Trophy.

Intensywna mgła co prawda spowodowała opóźnienia wyścigu (40 minut), lecz SEAT Leon Eurocup i tak zagwarantował dawkę emocji. Mimo dużych utrudnień dla kierowców i wielkiego wyzwania, wielki talent pokazał Alessandro Sebasti Scalera (Baporo Motorsport). Już od pierwszego okrążenia, aż do mety prowadził i utrzymywał przewagę nad Stianem Paulsenem (Stian Paulsen Racing) i Julien Briché (JSB Competition), dzięki czemu po krótkiej rywalizacji również z Lourenço Beirao (PCR Sport) pewnie stanął na podium. 

Alessandro Sebasti Scalera, Baporo Motorsport, który zajął 1. miejsce w drugim wyścigu weekendu, mówi – „W takim samochodzie każdy mógł wygrać. Chciałbym podziękować całemu SEAT Sport i mojemu zespołowi, ponieważ to prawdziwa przyjemność sięgać z nimi po zwycięstwo. Cieszę się ze zwycięstwa, chociaż wolę po nie sięgać po bliższej walce z pozostałymi kierowcami. Jazda na Nürburgring sprawiał mi jednak wielką przyjemność – nie byłem tu od 6 lat, a od dzisiaj to moje szczęśliwe miejsce”.

Stian Paulsen (Stian Paulsen Racing), zdobywca 2. miejsca drugim wyścigu, mówi – „To był wyjątkowo trudny wyścig. Choć byłem drugi, nie jestem do końca zadowolony - nie byliśmy tak szybcy, jak mogliśmy być. Musimy przyjrzeć się swoim błędom i umocnić słabe strony na następny wyścig w Barcelonie – tam będzie naprawdę mnóstwo emocji.”

Julien Briché (JSB Competition), z 3. miejsca w drugim wyścigu, mówi - "Ten skomplikowany wyścig bardzo mi się podobał. Prowadziliśmy intensywną walkę do samego końca i wreszcie mogliśmy ponownie wjechać na podium - to jest dla nas ważne. Przed nami tylko jeden wyścig i mam nadzieję, że da nam tyle emocji i radości co każdy z poprzednich.”

Marie Baus-Coppens z JSB Competition (1. miejsce w drugim w klasyfikacji Ladies Trophy - "To był dla mnie wyścig, z którego jestem bardzo zadowolona. Nie było to łatwo ze względu na wszystkie wyprzedzania i zmiany pozycji wokół mnie, jednak w końcu weszłam do pierwszej dziesiątki. Mam nadzieję, że w Barcelonie będę mogła kontynuować dobrą passę."

Jaime Puig, Dyrektor SEAT Sport, podsumował – "Dzień po dniu SEAT Leon Eurocup staje się coraz bardziej ekscytujące. Nikt chyba sobie nie wyobrażał, że dotrzemy do finału z trójką kierowców wciąż walczącą o tytuł mistrza. O cóż więcej można prosić? Mamy nadzieję, że przed nami kolejny, równie intensywny wyścig i świetny spektakl umiejętności kierowców SEAT Leon Eurocup."

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki