pl:company:Aktualności:Wydarzenia:Niels Langeveld – mistrz SEAT Leon Eurocup 2016 PL/PL

SEAT Leon Eurocup ma nowego Króla!

Niels Langeveld: nowy mistrz SEAT Leon Eurocup

Barcelona, 06.11.2016 - SEAT Leon Eurocup ma nowego mistrza. Holender Niels Langeveld (Baporo Motorsport) chwycił za puchar SEAT Leon Eurocup 2016 na torze Catalunya w Barcelonie, gdzie gościło ponad 12.000 fanów motorsportu. Po piątym zwycięstwie zdobytym w sobotnim wyścigu, w niedzielę kierowca Baporo Motorsport przekroczył linię mety jako piąty. To wystarczyło by przypieczętować swoją pozycję w klasyfikacji generalnej i sięgnąć po tytuł.

Barcelona, 06.11.2016 - SEAT Leon Eurocup ma nowego mistrza. Holender Niels Langeveld (Baporo Motorsport) chwycił za puchar SEAT Leon Eurocup 2016 na torze Catalunya w Barcelonie, gdzie gościło ponad 12.000 fanów motorsportu. Po piątym zwycięstwie zdobytym w sobotnim wyścigu, w niedzielę kierowca Baporo Motorsport przekroczył linię mety jako piąty. To wystarczyło by przypieczętować swoją pozycję w klasyfikacji generalnej i sięgnąć po tytuł.

 

Po starcie zawodów na Estoril (Portugalia), Langeveld odniósł trzy z czterech potencjalnych sukcesów; dwa na Paul Ricard (Francja), gdzie okazał się liderem serii. W ślad za nim oraz za Stianem Paulsenem - jego najbliższym rywalem - rozpoczął swój pościg, co doprowadziło do prawdziwie ekscytujących pojedynków, mimo iż to Baporo Motorsport było tym teamem, który wszystko kontrolował.

Niels Langeveld (Baporo Motorsport), zwycięzca SEAT Leon Eurocup 2016: „Nadal nie mogę w to uwierzyć! To był nasz cel, o który walczyliśmy przez cały sezon i który prezentował tak wysoki poziom – dla mnie to jak sen. To był mój pierwszy sezon w tym europejskim konkursie i zdobycie tego tytułu wiele dla mnie znaczy. Cały wyścig był bardzo wymagający, ale zachowaliśmy zimną krew i dojechaliśmy na 5. lokacie. Chciałbym za to podziękować całemu zespołowi, bez którego ten sukces nie byłby możliwy”.

Mikel Azcona (PCR Sport), zwycięzca niedzielnego wyścigu: „Dzisiejszy start był wyjątkowo trudny. To był naprawdę szalony wyścig! Próbowałem ustawić dobre tempo przez całą drogę, a jednocześnie zachować żywotność opon. W każdym razie jechałem na najwyższych obrotach do końca i na ostatnim okrążeniu byłem już pewien wygranej. Jestem naprawdę szczęśliwy, że wyścig i sezon zakończyliśmy w ten sposób. Chcę podziękować wszystkim z mojego zespołu, sponsorom i oczywiście fanom.”

Julien Briché (JSB Competition), kierowca z 2. Miejsca w niedzielnym wyścigu: „Dwa miejsca na podium w dwóch wyścigach tu w Barcelonie to naprawdę dobry sposób, aby zakończyć sezon. Byliśmy cały czas z przodu i walczyliśmy z najlepszymi -  to jest dla nas bardzo ważne. Musimy kontynuować swoją ciężką pracę, tak jak do tej pory. Jesteśmy dumni i bardzo zadowoleni.”

Lourenço Beirão (PCR Sport), z 3. miejsca w niedzielnym wyścigu: „Zakończyliśmy sezon udanie, ponieważ w ostatnich kilku startach, niektóre rzeczy nie poszły po naszej myśli. Biorąc to pod uwagę jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy stanąć na podium w Barcelonie. Chciałbym szczególnie podziękować zespołowi za wspaniałą pracę.”

Jaime Puig (Dyrektor SEAT Sport): „To był bardzo intensywny wyścig i do ostatniego okrążenia trudno było stwierdzić, kto stanie na podium i kto zwycięży cały sezon SEAT Leon Eurocup. Chcę pogratulować Nielsowi Langeveldowi, który ma na koncie bardzo udany sezon i to pozwoliło mu na ten tryumf. Były to fantastyczne zawody, z ciągłymi emocjami i zmianami pozycji, co dało fanom prawdziwe widowisko. I to jest w tym najlepsze – na to możemy liczyć w europejskiej serii wyścigów jak nasza.”

Klasyfikacja generalna SEAT Leon Eurocup 2016:

1. Niels Langeveld (#10), Baporo Motorsport; 240 punktów
2. Mikel Azcona (#1), PCR Sport; 226 punktów
3. Stian Paulsen (#34), Stian Paulsen Racing; 210 punktów
4. Alex Morgan (#5), Wolf-Power Racing; 165 punktów
5. Julien Briché (#3), JSB Competition; 151 punktów
6. Lourenço Beirao Da Veiga (#20), PCR Sport; 97 punktów
7. Lucas Orrock (#4), Wolf-Power Racing; 75 punktów
8. Facundo Della Motta (#44), Baporo Motorsport; 63 punkty
9. Lucile Cypriano (#9), JSB Competition; 61 punktów
10. Mario Dablander (#61), SEAT Austria; 34 punkty
11. Alessandro Sebasti Scalera (#7), Baporo Motorsport; 30 punktów
12. Nicola Baldan (#108), Pit Lane Competizioni; 29 punktów
13. Nelson Lukes (#50), Nelson Lukes; 23 punkty
14. Munkong Sathienthirakul (#11), Monlau Competición; 19 punktów
15. Mauricio Hernandez (#17), PCR Sport; 17 punktów
16. Faustí Salom (#6), Baporo Motorsport; 14 punktów
17. Maurits Sandberg (#99), Baporo Motorsport; 13 punktów
18. Jonathan Giacon (#101), Jonathan Giacon; 11 punktów
19. Marie Baus-Coppens (#21), JSB Competition; 8 punktów
20. Stan van Oord (#77), Baporo Motorsport; 8 punktów
21. David Cebrián (#32), RC2 Junior Team; 8 punktów
22. Pol Rosell (#13), Baporo Motorsport; 7 punktów
23. Alberto Vescovi (#112), Pit Lane Competizioni; 3 punkty
24. Marco Pellegrini (#67), Dinamic Motorsport; 2 punkty
25. Amalia Vinyes (#13), Baporo Motorsport; 1 punkt
26. Jimmy Antunes (#2), JSB Competition; 1 punkt
27. Harriet Arruabarrena (#8), PCR Sport; 1 punkt

Marka SEAT stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!

Pobierz cennik

Pobierz cennik

Skonfiguruj

Skonfiguruj

Jazda próbna

Jazda próbna

Auta dostępne od ręki

Auta dostępne od ręki